Velesar prezentuje – oficjalne wideo do utworu „Polny wiatr”

facebook | instagram | youtube | www | spotify

 

W sieci pojawił się oficjalny teledysk do jednego z utworów z ostatniej płyty folk – metalowej formacji Velesar. Posłuchajcie i obejrzyjcie wideo do kawałka „Polny wiatr”!

 

Marcin Velesar Wieczorek jest polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Z muzyką związany nierozerwalnie od 1990 r. To były wokalista formacji Radogost, który obecnie tworzy nowy folk – metalowy projekt – Velesar właśnie. Artysta w okresie trwającej epidemii nie próżnował – to właśnie w tym czasie trwały prace nad wydaniem najnowszego wydawnictwa.

„Szczodre Gody” to drugi album Velesara. Płyta utrzymana jest w klimacie folk – metalowym oczywiście. Znajdziemy na niej 12 autorskich kawałków. Całość stylistycznie zbliżona jest do poprzedniego albumu – „Dziwadła”. Na wydawnictwie nie brakuje gości. Velesar zaprosił do współpracy między innymi: Katarzynę Bromirską, Mikołaja Rybackiego, Malwinę Szałęga, Hankę Osifová, Adama Kłoska i Grzegorza Stempla. Autorem okładki jest warszawski artysta Krzysztof Kowalik. Krzysztofa znamy doskonale ze współpracy przy pierwszym albumie „Dziwadła”.

W rolach głównych w teledysku do utworu „Polny wiatr„, oprócz członków zespołu, wystąpili Marlena Fizia (południca) oraz Tomasz Nicpoń (rolnik). Za realizację odpowiadała Oliwia Moroń, z którą Velesar miał już przyjemność współpracować podczas pracy nad teledyskiem do „Ostatniej Kupalnocki„. Sam klip był kręcony w Rydułtowach oraz w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej – Skansen Ochaby w gminie Skoczów.

 

Płytę kupić można poprzez osobisty kontakt z formacją!
<tutaj>

 

VELESAR – Polny wiatr

 

Velesar tworzą:
Marcin Velesar Wieczorek – wokal
Dawid Holona – gitara prowadząca
Piotr Ave Pobłocki – gitara rytmiczna
Iga Suchara – skrzypce
Ewa Kozieł – skrzypce
Katarzyna Babilas – flet
Michał Misiek Pruszowski – bas
Łukasz Obiegły – perkusja