Vane prezentuje “Born Again” live, z Wacken Open Air!

Zdjęcie: Romana Makówka Photography

 

Krakowski groove metalowy band Vane, zaprezentował nagranie live utworu “Born Again” z tegorocznego Wacken Open Air! Metalowcy z Krakowa wystąpili na Wacken Open Air w ramach międzynarodowego konkursu kapel – Wacken Metal Battle. Konkurując z trzydziestoma zespołami z całego świata, Vane zajął piąte miejsce!

W konkursie brało udział 30 zespołów z całego świata. Vane dostał się tam po wcześniejszych krajowych eliminacjach Wacken Metal Battle Poland. Po występie w Niemczech, decyzją jury, Vane zajął piąte miejsce pokonując 25 zespołów z całego świata. Tegoroczną edycję wygrał Varang Nord z Łotwy. 

Zespół wystąpił o godzinie 15:00, 31 lipca na Historic Stage. Na nagraniu widać, że nikomu nie przeszkadzała wczesna pora występu. Zespół zebrał pod sceną tłumy fanów metalu, którzy tańczyli, pogowali, moshowali, a nawet śpiewali z Marcinem Parandykiem teksty piosenek.

 

 

Vane to groove metalowy zespół traktujący w tekstach o złotej erze piratów. 

Metalowcy z Krakowa rozpoczęli działalność sceniczną 30 listopada 2018 roku.
27 lipca zespół zagrał na swoim pierwszym festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej.
Kilka dni później, czyli 31 lipca, gościli na jednej ze scen podczas Wacken Open Air a następnego dnia na scenie Lecha podczas Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.
Do występu na Pol’and’Rock Festival zespół zaprosił Krzyśka Śniadeckiego – uzdolniony, młody gitarzysta zagrał z nimi numer “Mutiny”. Gościnnie z Vane występowała też Ewa Pitura z Percival Schuttenbach, która zaśpiewała wspólnie z Marcinem Parandykiem “Spilling Guts”.