The Beatles – słynny koncert na dachu dostępny w całości w sieci!

 

Kilka dni temu pojawiła się nie lada gratka dla fanów The Beatles! Na platformach streamingowych możemy znaleźć cały koncert, który odbył się na dachu w 1969roku!

 

The Beatles to jedna z tych formacji, której nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. I mimo iż mija już pięćdziesiąt lat, odkąd grupa przestała istnieć, muzyka zespołu jest wciąż żywa i słuchana przez kolejne pokolenia.

Występ na dachu, który miał miejsce dokładnie 30 stycznia 1969, to ostatni koncert, który grupa zagrała publicznie. Było to niezapowiedziane i spontaniczne widowisko. Wszystko trwało 42 minuty, aż przyjechała policja i poprosiła o ściszenie. Całość zakończyła się utworem „Get Back” i żartem Johna Lennona: „Chciałbym podziękować w imieniu grupy i nas samych i mam nadzieję, że zdaliśmy przesłuchanie.” 

Całość była na miejscu filmowana, a fragmenty koncertu były już publikowane wcześniej. Teraz jednak, po raz pierwszy, mamy okazję by posłuchać „Get Back (Rooftop Performance)” w całości. Miksem zajął się Giles Martin, syna George’a Martina. Występ dostępny jest na platformach streamingowych – tutaj.

 

The Beatles – Don’t Let Me Down

 

 

Get Back (Rooftop Performance)” – wykonane utwory:

1. “Get Back” (Take 1)
2. “Get Back” (Take 2)
3. “Don’t Let Me Down” (Take 1)
4. “I’ve Got A Feeling” (Take 1)
5. “One After 909”
6. “Dig A Pony”
7. Jam/excerpt of “God Save The Queen” (tape change interlude)
8. “I’ve Got A Feeling” (Take 2)
9. “Don’t Let Me Down” (Take 2)
10. “Get Back” (Take 3)