„The ABC Of Metallica” ilustrowana biografia zespołu dla dzieci!

 Zdjęcie – w miejscu: RheinEnergieSTADION

 

Metallica postanowiła wydać książkę dla dzieci! Zespół posiada liczne grono fanów wśród właśnie najmłodszych, stąd też pomysł na powstanie książki. 

 

The ABC of Metallica” ma być rymowaną historią zespołu. Przedstawiać będzie też wiele ciekawostek. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku! Prawdopodobnie pod koniec listopada. Część z dochodów zostanie przeznaczona na cele charytatywne. 

 

„The ABC of Metallica”:

 

Kliknij po więcej szczegółów:

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.