Tegoroczna edycja Rock na Bagnie już za miesiąc!

 

Przed nami kolejna odsłona festiwalu Rock na Bagnie. Tegoroczna edycja obędzie się jak zwykle w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu, Województwo Podlaskie, w dniach 1-2 lipca 2022r.

 

Przed nami XII edycja podlaskiego festiwalu Rock na Bagnie. Co roku „Bagno” zbiera miłośników rockowo / punkowego grania, którzy z całej Polski zjeżdżają na wyjątkowe koncerty. A sam festiwal oczywiście już na dobre wpisał się w Festiwalową Mapę Polski. Wydarzenie odbędzie się dokładnie w pierwszy weekend lipca 1-2 lipca 2022r. Miejsce od wielu lat pozostaje bez zmian i jest to oczywiście podlaski Goniądz.

Największą atrakcją tegorocznej edycji „Bagna” będzie występ legendarnej punkowej kapeli U.K. SUBS z Wielkiej Brytanii, która jest jednym z nielicznych jeszcze aktywnych świadków narodzin   punkowego nurtu, koncertując i nagrywając od 1976r. Jest to również wyczekiwany koncert. Zespół, nie dość, że da jedyny występ w Polsce, to na dodatek był on już dwukrotnie przekładany.

 

 

Na festiwalu nie zabraknie też polskich tuzów punka i rocka w  postaci zespołów: DEZERTER, HUNTER, CLOSTERKELLER, KARCER – zapowiadający podczas Rock na Bagnie koncert z okazji 40 lat działalności, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, DAREK DUSZA I DEMONY, PO PROSTU, KRZYKI, PULL THE WIRE, DANCE LIKE DYNAMITE, TRANSGRESJA, QULTURKA, VALERY MESS, BACHOR, PSYCHO BEETS, OYATE, GORGONZOLLA, MAX CADY, SHRIFT – polscy hardcorowcy z USA. Poszczególne dni festiwalu będą rozpoczynać wyłonieni z przesłuchań otwieracze.

Wyjątkowym koncertem, który będzie można zobaczyć tylko podczas tegorocznej edycji Rock na Bagnie będą PUNK OFIARY – czyli Anja Orthodox i Para Wino w przedwojennych piosenkach. Duet ten oprócz nagrania płyty  „Fogg not Dead” w 1994r. nigdy nie zagrał na żywo, więc to okazja jedyna w swoim rodzaju. Także występ IDEE FIXE ORKIESTRA promujący wydanie płyty z archiwalnymi nagraniami zespołu IDEE FIXE „Obudź się”, będzie wydarzeniem wyjątkowym. W składzie zespołu zobaczymy wielu znanych muzyków i dziennikarzy, m.in Anja Orthodox, Tytus de Ville, Artur Orzech, Grzegorz K. Witkowski, Adam Swędera, Ryszard Wojciul.

 

ROCK na BAGNIE 2019

 

Oprócz koncertów  organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele innych atrakcji z których warto wymienić m.in: „Noc na Bagnie” z koncertami coverów zespołów: Idee Fixe, Pornografia i Borygo w wykonaniu byłych muzyków tych kapel: Grzegorza K. Witkowskiego i Tytusa De Ville, oraz występem polsko/angielskiej formacji THE ELEVENS.

W Goniądzkim Ośrodku Kultury zobaczymy wystawę festiwalowych gadżetów z okresu 12 lat istnienia Rock na Bagnie, a tuż obok będzie działał jak zwykle jarmark z małą sceną, na której zagrają m.in.: POWER OF LOVE, CZERWONE KOŚCIOŁY, HENOH i PULL THE WIRE w akustycznym secie. 

 

 

Rock na Bagnie 2022 – ceny biletów na festiwal

W sieci dostępna jest już przedsprzedaż wejściówek na tegoroczną edycję Rock na Bagnie. Ich ceny prezentują się następująco:

  • 170zł luty/marzec – karnet
  • 180zł kwiecień/maj/czerwiec – karnet

Przedsprzedaż trwa za pośrednictwem platformy Go Out (tutaj). Bilety będą również dostępne na miejscu, podczas trwania festiwalu. Karnet będzie wówczas w cenie 190zł, a bilet jednodniowy wyniesie nas 100zł. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami za darmo.