Szczegóły koncertów w ramach projektu Nisza bez ciszy – muzyczny underground – Warszawa 2021

 

Minął termin nadsyłania swoich zgłoszeń na projekt Nisza Bez Ciszy – muzyczny underground. Poznaliśmy już zespoły, które zostały wyłonione i już w najbliższy weekend wystąpią dla nas. Poznajcie szczegóły wydarzeń!

 

Nisza Bez Ciszy – muzyczny underground to projekt skierowany do zespołów grających muzykę autorską. Wachlarz stylów był bardzo szeroki, ponieważ mogły zgłaszać się grupy grające jazz, blues, folk, rap, reggae, pop, punk, rock, metal i ich pokrewne. Celem projektu jest prezentacja autorskiej twórczości warszawskich formacji niszowych.

Elementem projektu jest również powstanie cyklu reportaży. Przedsięwzięcie ma za zadanie zaprezentować szerszemu odbiorcy, jak i gdzie powstaje twórczość warszawskiego muzycznego undergroundu, czym jest inspirowana, z jakimi wyzwaniami finansowym, technicznymi i formalnymi mierzą się jej twórcy. Reportaże będą skupiały się również na zaprezentowaniu sylwetek twórców, członków zespołów oraz doświadczeniu partnerów w realizacji działań na rzecz rozwoju warszawskich zespołów niszowych.
 
Wśród zgłoszeń wybieranych jest 12 zespołów, które będą mogły zaprezentować swoją muzykę na specjalnie zorganizowanych koncertach. W tegorocznej edycji wyłoniono formacje: Wieża Bajzel, Kolumbia, Wodorost, Ruina Bar, Sixty’ Sin, The Freuders, Jasmin, Guzikowce oraz Volentiles. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny, na podstawie wejściówek dostępnych u organizatora, partnerów lub patronów.
 
 

08.10.2021 – Koncert „Nisza bez ciszy” – Dom Kultury ŚWIT

data: 8/10/2021 r.
godz.: 19:00
miejsce: Dom Kultury Świt, Warszawa
wstęp: na podstawie bezpłatnych wejściówek 
 
 

09.10.2021 – Koncert „Nisza bez ciszy” – Centrum Promocji Kultury Praga-Południe

data: 9/10/2021 r.
godz.: 19:00
miejsce: centrum Promocji Kultury Praga-Północ, Warszawa
wstęp: na podstawie bezpłatnych wejściówek 
 
 
 

13.10.2021 – Koncert „Nisza bez ciszy” – UCK Alternatywy

data: 13/10/2021 r.
godz. 19:00
miejsce: Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa
wstęp: na podstawie bezpłatnych wejściówek