Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash – premiera w Hollywood już w lutym!

 

Już w połowie lutego swoją premierę będzie miał film poświęcony katastrofie samolotowej, w której zginęli członkowie zespołu Lynyrd Skynyrd. Czy ekranizacja trafi również do Polski?

 

Do katastrofy doszło w 1977 roku. Samolot, którym lecieli członkowie grupy Lynyrd Skynyrd, rozbił się. Zginęło wówczas sześć osób: założyciel zespołu – Ronnie Van Zant, gitarzysta Steve Gaines i wokalistka Cassie Gaines oraz dwaj piloci i manager zespołu. Więcej o tragedii przeczytacie tutaj.

 

„Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash”

Film powstał na podstawie wspomnień perkusisty grupy – Artimiusa Pyle’a. Jak sam mówi:

Historia tego filmu – moja historia – nie jest tylko o katastrofie samolotu ale również o moim osobistym związku z geniuszem jakim był Ronnie Van Zant – którego kochałem jak brata i do dzisiaj za nim tęsknię.

Stworzenie filmu doszłu do skutku, jednak początkowo zakazano go wyświetlać. Pozostali członkowie grupy nie chcieli wykorzystywać tragedii do celów marketingowych. Zakaz ten został jednak ściągnięty i już w połowie lutego odbędzie się premiera. Ekranizacja będzie miała miejsce w ramach Hollywood Reel Independent Film Festival. Mówi się również o rozszerzeniu projekcji na świat jeszcze tej wiosny.