„Stardust” – zobacz zwiastun filmu o Davidzie Bowie

 

W sieci pojawił się zwiastun filmu o artyście Davidzie Bowie – „Stardust”. Akcja koncentruje się wokół pierwszej trasy muzyka oraz jego alterego – Ziggy’ego Stardusta.

 

„Stardust” to film, który opowiada nam historię stworzenia przez muzyka Davida Bowie swojego alterego – Ziggy’ego Stardusta. Akcja dzieje się w 1971 roku podczas pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. 24letni wówczas Bowie inspiruje się różnymi doświadczeniami, dzięki którym powstaje Ziggy.

Ziggy Stardust – to jedno z artystycznych wcieleń muzyka Davida Bowiego. Znajdziemy go na płycie The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars z 1972roku. Ziggy jest kosmitą, który przybywa na Ziemię i staje się gwiazdą rocka.

Reżyserem filmu jest Gabriel Range. W postać Davida wciela się Johnny Flynn. Premiera zaplanowana jest na 25 listopada 2020 tego roku. Film trafi zarówno na ekrany kin jak i na platformy streamingowe. Niestety, rodzina artysty nie wyraziła zgody na wykorzystanie jego dorobku muzycznego w ekranizacji.

Stardust – Official Trailer