Soma Ulte prezentuje nową płytę – Księga I: Matins

facebook | instagram | bandcamp | spotify

 

Mimo trwającej epidemii, zespół Soma Ulte nie zwalnia. Całkiem niedawno swoją premierę miał nowy album formacji Księga I: Matins. Zapraszamy do słuchania!

 
 
Księga I: Matins to 10 autorskich kawałków. Płyta swoją premierę miała 1 kwietnia i jest czwartym wydawnictwem grupy Soma Ulte. Sam zespół tak opisuje swoje najnowsze dzieło:
Najdłuższa jutrznia trwa w Norwegii. Dlatego jesteśmy jak dzieci Odyna, wojownicy jutra, co nie boją się odbicia w lustrach. Jesteśmy wyznawcami słońca, często bujamy w obłokach. Słońce jest niezwyciężone, a droga jest naszym domem, bo triumf mieszka w waszych i naszych czystych sercach, trzeba tylko głęboko w nie zajrzeć. Kiedy ruszamy na trakt prowadzi nas irlandzka Shillelagh, broń która nie jest bronią. To wszystko  lepsze, niz marzyć o rakietach z niewinnymi zwierzętami.

Księga I: Matins – spis utworów:

1. TRIUMF
2. ŚRODA
3. POŁATANE
4. CZYSTE SERCE
5. JUTRZNIA
6. LUSTRA
7. SHILLELAGH
8. SOL INVICTUS
9. KRACZĄ DZIECI ODYNA
10. ŁAJKA

 

SOMA ULTE – KSIĘGA I: MATINS

 
 

Soma Ulte

Nazwa zespołu wzięła się od mema, gdzie staruszka nie ogarnia świata i zamiast czytać Soul mate, czyta Soma Ulte. Czyli na wspak.

Jesteśmy twoimi ziomkami, ale na wspak. Poruszamy kwestie niepewności, przeżucia w mechanizmach społecznych i bólu istnienia. Mówimy o dylematach kruchej psychiki, która stale się waha i nie jest do końca pewna. Mówimy o sytuacjach, kiedy udaje się podnieść z gleby i iść dalej.

Soma Ulte to:

Johny – Gitara / Bass / Głos
Pan Czerwony – Bębny / Głos
Misiaty – Głos