S&M 2 – Metallica z orkiestrą symfoniczną ponownie w polskich kinach!

 

W tym roku przypada 20 rocznica koncertów zespołu Metallica z orkiestrą symfoniczną, które odbyły się pod szyldem „S&M” w 1999r. Z tej okazji grupa w tym roku ponownie wystąpiła na scenie przy akompaniamencie muzyki symfonicznej. Całość można było zobaczyć w kinach na całym świecie. Powodzenie i zainteresowanie kinowego przedsięwzięcia sprawiło, że koncert wróci ponownie na duży ekran!

 

Połączenie muzyki rockowo – metalowej z akompaniamentem muzyki symfonicznej to zawsze doskonały pomysł. Wiedzą o tym muzycy zespołu Metallica, którzy już kilkukrotnie występowali z orkiestrą symfoniczną. Wydarzenia miały miejsce w kwietniu oraz w listopadzie 1999 roku. Z koncertów kwietniowych ukazało się wydawnictwo na DVD „S&M”.

W tym roku przypada równo 20 lat od wspomnianych koncertów. I z tej okazji Metallica postanowiła ponownie zagrać przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa. Wydarzenia odbyły się 6 i 8 września pod hasłem „S&M 2”. 

 

W Polsce z kolei można było pójść na koncert do kina! Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem i przyniosło tak duży zysk, że ponownie będziemy mieli szansę wszystko zobaczyć na dużym ekranie. Szczegółów należy szukać na stronie sieci kin Multikino. Data ponownego wyświetlenia koncertu to 30 października