S&M 2 – Metallica z orkiestrą symfoniczną ponownie w polskich kinach!

 

W tym roku przypada 20 rocznica koncertów zespołu Metallica z orkiestrą symfoniczną, które odbyły się pod szyldem „S&M” w 1999r. Z tej okazji grupa w tym roku ponownie wystąpiła na scenie przy akompaniamencie muzyki symfonicznej. Całość można było zobaczyć w kinach na całym świecie. Powodzenie i zainteresowanie kinowego przedsięwzięcia sprawiło, że koncert wróci ponownie na duży ekran!

 

Połączenie muzyki rockowo – metalowej z akompaniamentem muzyki symfonicznej to zawsze doskonały pomysł. Wiedzą o tym muzycy zespołu Metallica, którzy już kilkukrotnie występowali z orkiestrą symfoniczną. Wydarzenia miały miejsce w kwietniu oraz w listopadzie 1999 roku. Z koncertów kwietniowych ukazało się wydawnictwo na DVD „S&M”.

W tym roku przypada równo 20 lat od wspomnianych koncertów. I z tej okazji Metallica postanowiła ponownie zagrać przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa. Wydarzenia odbyły się 6 i 8 września pod hasłem „S&M 2”. 

 

W Polsce z kolei można było pójść na koncert do kina! Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem i przyniosło tak duży zysk, że ponownie będziemy mieli szansę wszystko zobaczyć na dużym ekranie. Szczegółów należy szukać na stronie sieci kin Multikino. Data ponownego wyświetlenia koncertu to 30 października

 

Metallica and San Francisco Symphony S&M 2

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.