Setheist zapowiada EP „Tre Colori”. Premiera już 05.03.2022!

facebook | www | youtube | spotify

 

Przed nami premiera najnowszego dzieła formacji Setheist. Tym razem będzie to EPka „Tre Colori” inspirowana włoskim kinem grozy z lat 70-tych!

 

Tre Colori” to najnowsze wydawnictwo formacji Setheist. Płyta w całości inspirowana jest włoskim kinem grozy z lat 70-tych określanym mianem „Giallo”. Tytuł oznaczający z włoskiego trzy kolory odpowiada kolorom mającym szczególne znaczenie w tym nurcie filmowym, a są nimi oczywiście Giallo (żółty), Rosso (czerwony) oraz Argento (srebrny). Nazwy te odpowiadają również tytułom utworóch, które znajdziemy na krążku. „Argento” dodatkowo jest swoistym  hołdem jaki Setheist składa wybitnemu reżyserowi tego gatunku Maestro Dario Argento.  Materiał został w całości zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany przez Filipa Hałuchę w jego Hainrich House Studio. Jest on również współproducentem EP „Tre Colori„.

Wydawnictwa koncepcyjne są swoistą tradycją grupy. Najlepszym tego przykładem jest poprzedni LP „They”, który w całości poświęcony został teoriom spiskowym. Teraz z kolei, formacja wzięła na warsztat wspomniany nurt Giallo. Jego intensywność, symbolika oraz barwy doskonale widoczne są zarówno na całej EPce, jak i w ostatnim opublikowanym kawałku „Rosso”. Obraz i dźwięk nieustannie tutaj walczą o prymat uwagi. Fabuła z kolei jest inspirowana głównie filmami „Profondo Rosso” oraz „Barberian Sound Studio”. Całość ma uwierać, niepokoić oraz kaleczyć, jak nóż.

EP „Tre Colori” ukaże się w formie CD (digipack) oraz na portalach streamingowych.
 

Setheist – Rosso

 

„Argento” był pierwszym utworem, którym zespół rozpoczął promocję nadchodzącego wydawnictwa. Tak wóczas zapowiadali poniższy kawałek:

Sam utwór jak i cała płyta inspirowany jest włoskim kinem grozy z lat 70, a szczególnie twórczością Dario Argento. Stąd tajemniczy saber-tooth tiger w tytule kompozycji otwierającej album, który to pierwotnie miał być tytułem chyba najbardziej znanego dzieła Mistrza Argento czyli „Deep Red”.

Setheist – Argento

 

Wywodzący się z Lublina Setheist to wybuchowa mieszanka progresywnych riffów gitarowych, agresywnej perkusji i porywających melodii linii wokalnych. Skład zespołu tworzą: Wioletta Kowalczyk (wokal), Tomasz Lato (gitara), Tomasz Ciecieląg (gitara), Tomasz Krawczyk (perkusja) i Michał Krasoń (bas). 
 
Od swojego powstania w 2013 roku, Setheist nagrali jedną EP „The Flash Of Creation” (2014) oraz debiutancką płytę „They” w 2017 r. Poza tym zespół grał u boku takich zespołów jak KAT & Roman Kostrzewski, Saratan, Exlibris, Thermit, Wild Pig czy Spirit oraz na festiwalach Przystanek Woodstock, Rockovani Fest, Michnowice CZ i Rock’n’Rose Fest Kutno. W 2019 roku Setheist wystąpił na festiwalu Bloodstock Open Air w Anglii, jednym z największych festiwali metalowych w Europie. 
 

Setheist – Giallo