Running Wild – reedycje albumów „Ready For Boarding” i „The First Years Of Piracy” już dostępne

 

Za nami premiera reedycji dwóch wydawnictw formacji Running Wild. Reedycje albumów „Ready For Boarding” i „The First Years Of Piracy” są już dostępne!

 

Running Wild to legenda niemieckiego heavy metalu. Na jej czele stoi enigmatyczny lider Rolf Kasparek. To jednoczesnie zespół, który sam wymyślił swój własny podgatunek – piracki metal. To również główne hasło, które przychodzi na myśl po przesłuchaniu ich przełomowego albumu z 1987 roku – „Under Jolly Roger” i kolejnych.

Jeden z koncertów z tamtego klasycznego okresu grupy został nagrany i wydany na albumie „Ready For Boarding”, a inny na kasecie wideo VHS. Teraz te dwa wydania są już dostępne ponownie! Na fanów czeka podwójne wydawnictwo: z płytą CD na której znajdziemy nagrania z koncertu w Monachium (listopad 1987r.) oraz DVD z koncertem nagranym w Düsseldorfie (październik 1989r.). Jest też wersja winylowa: na dwóch płytach (limitowana pomarańczowa edycja) na której znajdują się WSZYSTKIE nagrania koncertowe, te które są na płycie CD i na DVD.

 

Running Wild – Riding The Storm (Live In Düsseldorf, Germany 1989) (Official Video)

 

Z kolei album “The First Years Of Piracy” jest rezultatem sesji nagraniowej, w której zespół uczestniczył po zakończneiu trasy „Death Or Glory”. W grupie nastąpiły zmiany personalne, w związku z tym w 1991 roku nagrano na nowo największe przeboje formacji z trzech pierwszych albumów. Był to jednocześnie album, który zakończył pierwszy rozdział kariery Running Wild.