Rock Dance Theatre – rockowo – taneczne przesłanie na Międzynarodowy Dzień Tańca 2019

 

Rock Dance Theatre

 Rockowo-taneczne przesłanie na Międzynarodowy Dzień Tańca 2019

 
Dyrektor artystyczny Rock Dance Theatre, Anna Achimowicz, jest od dziecka profesjonalną tancerką, choreografem i później pedagogiem. A od trzech intensywnych lat
Rockmenką tworzącą hybrydowy teatr tańca łączący wszystkie nabyte sceniczne talenty i uzupełniając je o tzw. Guitar Driven Rock, muzykę gitarową, rockową, instrumenty w interakcji z choreografią, modą i stylizacją od undergroundu i glam rocka po post-apokalipsę.
Czego się nauczyła na swojej ścieżce kariery zawodowej i w życiu prywatnym? I czym mogła by się podzielić ze światem w 2019 roku jako rockowe przesłanie?
Światowego Dnia Tańca UNESCO – 29/04/2019
 
 
 

Co mogę Wam powiedzieć w dzień Swięta Tańca? Że naleźy swiętować cały rok! Ale zacznijmy od technikaliów. 

Jako dumna autorka i twórczyni Rock Dance Theatre, mogę w tym roku zaprosić na najbliższe duże i małe spektakle, interaktywne wydarzenia z naszym udziałem w kraju i za granicą, 
Premierę nowego teledysku “Fire and Blood”. Niebawem publikujemy daty 2óch tras występów “Satiric Tango” która trwa od grudnia 2018 roku oraz “On Edge”, która się rozpocznie w połowie czerwca 2019. Jednym słowem: RADYKALNIE!
 
Przesłanie z bardziej prywatnym wydźwiękiem brzmi tak, że ostatnie 20 lat twórczości i jego procesu, zgadza się, tworzę dłużej niż lata życia na tym świecie niktórych z czytelników
Rock Kompasu, to doświadczenie nauczyło mnie, że wszystko gdzie byłam, wszystko co słyszałam, widziałam, a tym bardziej doświadczyłam praktycznie składa się na to kim jestem TU i TERAZ.
Wszystkie doświadczenia te dobre i te złe są potrzebne, nawet BARDZO jeśli chce się pracować z ludźmi. Jaki jest mój ulubiony język komunikacji? Język ciała najwyraźniej, ale lata praktyki nauczyły mnie też wyrażać się werbalnie oraz w piśmie na temat tego co tworzę. To cenna umiejętność. By Cię nie szablonowali, nie zamykali w jakich kolwiek ramach, będziesz potrafić się
obronić, zaprzeczyć, postawić na swoim w dyskusji czy konflikcie. Jak kolwiek, język wyrazu artystycznego jest uniwersalny, czy muzyka, taniec czy moda, nieporozumienia się pojawiają permanentnie. 
 
 
 
Dla mnie nie ma róźnicy między choreografią, a grą na gitarze czy modową stylizacją na ciele. To wszystko jest przedłużeniem ciała, nadaniem mu nowej jakości i rzeczywistości.
Opiera się o energię ponieważ to ciało ludzkie jest jego wyrazowym pośrednikiem, łącznikiem energetycznym… Materią żywą więc.
 
Przesłanie owo ma przypomnieć by w materii jaką jest żywa scena, zostać żywym.
Świat kontrolowany w którym nam przyszło żyć jest nie łatwy. Ja wybieram wolność.
 
Może intencją przesłania jest znalezienie dla siebie więcej wolności? W tańcu, na scenie i nie tylko. Ja swoją wolność znalazłam. A Wy?
Innymi słowami…Pozostańcie w zgodzie ze sobą i zgódźcie się śledzić to co warto! Czyli trasę występów Rock Dance Theatre i Prepostevolution, nowy teledysk, animacje i akcje. Wiemy że na to czekacie!
 
Tymczasem to bardzo tajemnicze wszystko!
 
Happy International Rock Dance Theatre Day! 
Love, Peace and Rock n Roll!