Rock Dance Theatre z gościem specjalnym podczas występu w Fabryce!

 

W ramach „Satiric Tango Tour” 2019 w Fabryce wystapi Rock Dance Theatre z tajną muzyczną bronią – Marcin Urzędowski na bębnie.

 

W wieczorze zobaczymy show w trzech częściach, spektakl “On Edge” z muzyką autorstwa Rock Dance Theatre, a w drugiej odbędzie się oficjalna i szczególna Polska premiera singla “The Uh-Oh Song” gitarzysty Ryan Roxie, z jego najnowszej płyty “Imagine Your Reality” oraz muzyka innych znanych rockmenów związanych niebezpośrednio z Rock Dance Theatre, aczkolwiek będących ogromną inspiracją Anny Achimowicz. W trzeciej wystąpi Marcin Urzędowski, znakomity muzyk perkusyjny, który zaskoczy wszystkich swoją obecnością na scenie!

Podczas gdy muzyka Ryan Roxie Page 77 i Marcin Urzędowski rozbrzmiewać bedzie na scenie Fabryki z Zielonej Gorze, 13.04 to rowniez ostatnia data z amerykanskiej trasy muzyka Planet Axe Tour.
Long live Rock n Roll!

 

 

Marcin Urzędowski

To artysta związany ze sztuką improwizacji. Kreator rytmu i post-apokaliptycznej mody. Intuista. Na scenie, zarówno podczas koncertów jak i tworzonych przez siebie pokazach mody kieruje się intuicją i wprowadza sztukę improwizacji na najwyższy poziom. Powołana przez niego w roku 2017 modowa marka Prepostevolution to twórczy trashion. Kostiumy często powstają z recyklingu i śmieci. Sam swoją pracownię określa mianem „Kliniki śmiecia”, w której przywraca śmieciom ponowne życie, wynosząc je do rangi sztuki. Zawodowo związany od dwudziestu lat ze sceną klubową, w której spełnia się jako świetnie improwizujący muzyk perkusyjny. Tworząc hybrydę muzyki mechanicznej i perkusyjnego live act’u.

W tej materii występował m.in. z takimi sławami muzyki klubowej jak: Miss Mavrik,Michael Canitrot, Federico Scavo, Nikki Nice, Hanna Hansen. Wciąż poszukujący ciekawych brzmień eksperymentator, twórca niekonwencjonalnych, recyklingowych instrumentów perkusyjnych, miłośnik plemiennej muzyki afrykańskiej, perkusyjnej współczesnej muzyki improwizowanej, jazzu i teatru perkusyjnego. Jako twórca modowej marki łączy naturalne elementy plemienne jak szamańskie maski, muszle, kości, zęby z industrialnymi odpadami przemysłowymi. Tworząc modę inspirowaną wizją końca świata i szamanizmem. Współpracuje z Rock Dance Theatre i Anna Achimowicz. Dd 2019 roku gdzie juz mają na swoim wspólnym konce Show “Fire and Blood”, teledysk o tej samej nazwie przez premierą (kwiecien/maj 2019) oraz przygotowują kolejne show “Psycho Dolls”.

Zdjęcie: Piotr Zając

 

Rock Dance Theatre

RDT jest rockowym teatrem tańca, jako Rock Dance Theatre tworzy od 2017 r. fuzję tańca współczesnego, muzyki gitarowej i wizualnej mody. Stworzony pierwotnie przez tancerkę i choreografa Annę Marikę Achimowicz oraz multiinstrumentalistę Viktor J. Kuznetsov
Głowną pomysłodawczynią jest Anna, w czasem dołączyli artyści jak: Peter Sager, Luis Kalil, Vivi Lundström, w 2018 Jacek Wazelin a 2019 wizjoterski projektant mody Marcin Urzędowski jako Prepostevolution.

Jeden z pierwszych twórczych projektów RDT będących zupełnie nowym zjawiskiem scenicznym, spektaklem hybrydą gdzie tancerze i muzycy są interaktywnie ze sobą związani był spektakl „On Edge”, “Strings n Veins” oraz “Tribute to Rock n Roll” prezentowany Polsce i Europie a wpierany przez Eric’a Dover’a (USA). Autorsko Anna Achimowicz tworzy od 2004 pierwotnie jako solowy projekt potem jako Companie Achimowicz i Rock Dance Theatre jest najnowszym kompleksowym projektem, z którym prezentuje się na scenach festiwalowych, klubowych czy plenerowych w Polsce, Austrii i Szwecji. Tworzy we współpracy z artystami ze środowisk muzycznych, mody FRIX Rock Wear czy teatru, czy nawet filmu.