Rock na Bagnie ogłasza pierwsze zespoły na przyszłoroczną edycję

 

Za nami bardzo trudny festiwalowy okres. Z powodu epidemii koronawirusa nie odbyły się w tym roku prawie żadne festiwale. Na szczęście organizatorzy nie poddają się i po mału myślą o przyszłorocznych edycjach. Dzisiaj ogłoszono dwa pierwsze zespoły, które zagrają na Rock na Bagnie w 2021 roku.

 

Festiwalu Rock na Bagnie nie trzeba szczególnie przedstawiać. Wydarzenie na dobre wpisało się w coroczną Festiwalową Mapę Polski. Tegoroczna edycja niestety nie doszła do skutku w typowej formie. Organizatorzy postanowili, że festiwal się odbędzie ale w internecie. Teraz nie zwalniają tempa i już myślą o przyszłorocznej edycji. Właśnie poznaliśmy dwa zespoły, które potwierdziły swój udział w Rock na Bagnie XI w 2021 roku.

 

U.K. SUBS na festiwalu Rock na Bagnie w 2021 roku!

U.K. SUBS jeden z pierwszych zespołów pierwszej fali brytyjskiego punka. Założony w 1976 r. przez Charlie Harpera (ur. 1944r.), wcześniej związanego ze sceną rhythm and blues. Określani też jednym z pierwszych zespołów street punk.

Zespół gościł w audycjach Johna Peela i występował w słynnym punkowym klubie The Roxy. W 1979 GEM Records wydało ich pierwszy album “Another Kind of Blues”. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album „Crash Course” (1980) i single „Stranglehold” czy „Tomorrow’s Girls”, a kilku ich piosenkom udało się wejść do Top 40 brytyjskiej listy singli.

Kapela niemal każdego roku jest jedną z głównych atrakcji Rebellion Festival w Blackpool w Anglii a ich utwór „Down on the Farm” został nagrany przez Guns N’Roses na płycie „The Spaghetti Incident” trafiając też do koncertowego repertuaru grupy. Piosenka „Warhead” (chyba najczęściej coverowana przez innych wykonawców, w Polsce m.in. przez Kazika Staszewskiego) pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu „To właśnie Anglia” z 2006.

UK Subs zapisali się też grubą czcionką w historii polskiego rocka, grając jako pierwszy zagraniczny zespół całą trasę koncertową po Polsce wraz z REPUBLIKĄ w 1983r. Wszystkie koncerty (13) zostały wówczas wyprzedane, a cała trasa była szeroko komentowana w mediach i uważnie obserwowana przez smutnych panów z SB.

 

 

Alvin Gibbs & The Disobedient Servants na festiwalu Rock na Bagnie w 2021 roku!

Alvin Gibbs najdłuższy stażem basista UK Subs, kiedyś był też basistą w zespole Iggy Popa i grał w supergrupie Urban Dogs. To właśnie z Subsami przyjechał do Polski w 1983 roku na legendarną trasę koncertową z zespołem Republika. Potem jeszcze kilka razy odwiedzał nasz kraj. Jego nowy zespół istnieje od niespełna trzech lat, ale zdążył już wydać dwie płyty „Ghost Train” i „Your Disobedient Servants”. Na każdej znalazły się piosenki nawiązujące do punk rocka w stylu 1977 roku, garage rocka lat 60. i rock’n’rolla.

Podczas Rock na Bagnie Alvinovi towarzyszyć będą: Jamie Oliver (perkusista UK Subs ) i Leigh Heggarty ( gitarzysta The Ruts/Ruts DC). W repertuarze zespołu pojawią się również utwory ich macierzystych grup.