Rock na Bagnie 2022 – znamy szczegóły oraz pierwszy zespół przyszłorocznej edycji

 

Jeszcze dobrze nie zakończyliśmy tegorocznego sezonu festiwalowego, a już są organizatorzy, którzy zaczynają myśleć o przyszłorocznych edycjach. Między innymi Rock na Bagnie, który zaczyna po mału prezentować zespoły zapowiedziane na 2022 rok.

 

Przed nami XII edycja podlaskiego festiwalu Rock na Bagnie. Co roku jest to pierwsze wydarzenie, który rozpoczyna sezon wakacyjno – festiwalowy w naszym kraju. Co roku również „Bagno” zbiera miłośników rockowo / punkowego grania, którzy z całej Polski zjeżdżają na wyjątkowe koncerty. A sam festiwal oczywiście już na dobre wpisał się w Festiwalową Mapę Polski. 

Przyszłoroczna edycja odbędzie się dokładnie 1 lipca 2022 roku. Tutaj możecie śledzić oficjalne wydarzenie facebook. Poznaliśmy już nową grafikę, za którą odpowiedzialny jest Kordian Michalski, który od wielu lat współpracuje z organizatorami festiwalu. Grafikę możecie ocenić powyżej.

Teraz przyszła kolej na zapowiedzi zespołów nadchodzącego wydarzenia. Pierwszym ogłoszeniem jest Absolute Beginners czyli punkowy hołd muzyce The Jam. Jak zdradzają organizatorzy, jest to międzynarodowy projekt grający swoje wersje jednego z najlepszych bandów, jakie stworzyła Anglia.

Absolute Beginners / A tribute to the Jam to nie jest kolejny tribute/cover band, to zespół w którego składzie występują muzycy punkowi z różnych stron świata, a swoim graniem składają hołd muzyce THE JAM! Zespół gra swoje własne wersje znanych piosenek Paula Wellera i jego kolegów, nie kopiuje też ich wizerunku scenicznego, natomiast przywraca do życia energię i moc dawnych ich piosenek, doskonale bawiąc się tym co robią i zarażają tym publiczność.

 

Skład Absolute Beginners:

JP „Dear Boy Moonie”, Francja, perkusista w: THE OUTCASTS (Belfast), MONICA AND THE EXPLOSION (Szwecja), THE BLACK IRISH (Dublin)
Martin „Gallo” Gallagher, Irlandia, gwizdek/saksofon, grał w: SPENT ALL HIS LIFE (Australia), ROISIN, MULLIGAN, THE WILD COLONIAL BOYS (Melbourne)
James „Jimmy” Collins, Irlandia, wokal, grywał w: THE CRAIC, IMMACULATE DECEPTION, SUMERIAN CRY, PADLOCK (wszystkie zespołu Dublin/Kildare)
Darren Wright, Anglia, drugi wokal/gitara, grał w: GROUNDS FOR DIVORCE (Slane) i przez 30 lat grał akustycznie pod własnym nazwiskiem w Anglii i Irlandii Północnej.
David Devine, bass, Szkocja, grał w: THE MULDOON’S (Paisley/Szkocja) i THE OPALS (Glasgow)
Brian Boland, Irlandia Północna, gitara, grywał w: GROUNDS FOR DIVORCE (Slane) i SHORT INTROS (Irlandia Północna)
Shay Martin, Irlandia, gitara, chórki, grał w: TAMF (Włochy) i Eulex (Kosovo)

 

Absolute Beginners Promo Clip