Rock na Bagnie 2021 – Tribute to Paweł „Kelner” Rozwadowski

 

Pod koniec zeszłego roku odszedł Paweł „Kelner” Rozwadowski. Specjalnie jego osobie będzie poświęcony jeden z koncertów na nadchodzącej edycji Rock na Bagnie w 2021 roku.

 

Organizatorzy festiwali stopniowo zdradzają karty dotyczące nadchodzących edycji. Z jednej strony wirus nie odpuszcza, z drugiej wszyscy już marzą o powrocie do normalności. Oprócz potwierdzania dotychczas ogłoszonych zespołów – pojawiają się również nowe pomysły i nowe zapowiedzi. Jednym z nich jest Tribute to Paweł „Kelner” Rozwadowski – koncert, który w całości będzie poświęcony twórczości Kelnera. 

Kelner gościł kilkukrotnie na festiwalu Rock na Bagnie. Zarówno jako muzyk, ale również jako autor książki „To zupełnie nieprawdopodobne„. Podczas koncertu nie zabraknie bliskich przyjaciół Pawła. 

Jak zdradzają organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie:

Nie wyobrażamy sobie, aby podczas najbliższej edycji Rock na Bagnie nie upamiętnić częstego gościa naszego festiwalu – Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego, zmarłego w październiku ubiegłego roku. Z propozycją koncertu „Tribute to Kelner” wyszli członkowie ostatniego składu zespołu DEUTER: Darek „Magik” Kotuszewski – gitara, Tony Kinsky – bass i Kris Bębnowski – perkusja. Za mikrofonem podczas koncertu stanie Piotr „Śledziu” Ślesicki ( ex Stylova, także kiedyś występujący z KRYZYSEM ) – pierwszy punk jakiego poznał Paweł Rozwadowski w latach 70. Będzie też gość specjalny, ale to niespodzianka, którą zdradzimy dopiero podczas koncertu. Na repertuar koncertu złożą się stare i nowsze hity napisane przez „Kelnera”.

Muzycy już ćwiczą przed tym wyjątkowym koncertem. Na festiwalu odbędzie się również dodatkowo wystawa prac Grzegorza Wróblewskiego, poety, malarza, dramaturga. Prywatnie był on również przyjacielem Kelnera. Wystawa zatytułowana będzie „Deuter Kelner”.

Paweł „Kelner” Rozwadowski był jednym z czołowych twórców polskiej sceny alternatywnej. Urodzony w 1962 roku, muzycznie działał właściwie mniej więcej od 1979 roku. Członek zespołów Fornit, Deuter i Izrael. Wraz z Robertem Brylewskim prowadził również projekt Max i Kelner oraz Kabaret Starszych Punków wraz z muzykami Brygady Kryzys i Izraela.

Kelner odszedł z tego świata 11 października 2020 roku. Został pochowany 20 października na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim.

Paweł Rozwadowski (pierwszy z prawej) wraz z Stefanem Mikulskim i Robertem Brylewskim. Źródło zdjęcia.

Nadchodząca edycja Rock na Bagnie zaplanowana została na 2 – 3 lipca 2021 roku. Oczywiście wydarzenie odbędzie się w Goniądzu. Wśród dotychczas ogłoszonych zespołów są: U.K. Subs, Alvin Gibbs & The Disobedient Servants, Zimna Wojna, Sajgon, Podwórkowi Chuligani, Cela Nr 3, Fleischwolf, Dzieciuki, Sexbomba, KMKZ, Moron’s Morons, Armia.

Tutaj znajdziecie informacje o biletach.