Retrospective – Latent Avidity Tour 2019

 

LATENT AVIDITY TOUR 2019 

 

Już we wrześniu tego roku formacja Retrospective wyrusza w trasę koncertową promującą swoją najnowszą płytę. „Latent Avidity” światło dzienne ujrzy w tym samym miesiącu. Na trasie towarzyszyć będą dwa zaproszone zespoły. Nostalgiczny, pełen emocji Starsabout oraz zbierający znakomite recenzję w całej Europie, duet akustyczny Melanie Mau & Martin Schnella.

 

Płytę można już zamawiać! Preorder potrwa do 10 września. A zakupu można dokonać na stronie zespołu!

 

 

Na trasie zaplanowano sześć koncertów w różnych częściach Polski. Szczegóły każdego wydarzenia możecie śledzić na Rockowej Mapie Polski.

19.09.2019 – Wrocław, Stary Klasztor
20.09.2019 – Kraków, Zaścianek
21.09.2019 – OK Andaluzja, Piekary Śląskie
26.09.2019 – Wydział Remontowy, Gdańsk
27.09.2019 – U Bazyla, Poznań
28.09.2019 – VooDoo Club, Warszawa

Bilety do nabycia na stronie bilety24.pl lub pod tym linkiem.

 RETROSPECTIVE – Leszno, PL

youtube | facebook | soundcloud | bandcamp | www

Retrospective to zespół‚ działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień. Zespół‚ nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce, potrafi kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchacza ostrym, rockowym brzmieniem. Najnowszy album Latent Avidity jest znakomitym przykładem wojaży po różnych stylach muzycznych przy jednoczesnym zachowaniu typowo art-rockowej melodyjności kompozycji. 

Retrospective tworzą: Jakub Roszak, Beata Łagoda, Łukasz Marszałek, Maciej Klimek, Robert Kusik

 


STARSABOUT – Białystok, PL

facebook | bandcamp

Starsabout i ich ”dream sounds” – czyli nostalgiczne, pełne emocji piosenki, swobodnie balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed trzema laty odrealnioną, rozmarzoną płytą ”Halflights”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali ceniony w kraju Halfway Festival. Natomiast pod koniec 2017 r. nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album ”Longing For Home”. Dzięki tej płycie o zespole coraz częściej pisze się za granicą. Od końca 2018 r. grupa – już jako kwintet – nieprzerwanie pracuje nad nowymi utworami. Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła.

Starsabout tworzą: Piotr Trypus (głos i gitara), Tomasz Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja), Marcin Wasiluk (klawisze, gitara).

 

 

MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA – Osterode am Harz, DEU

facebook | www

Wszystko zaczęło się od coveru utworu „Miracles Out Of Nowhere” autorstwa Kansas. Melanie Mau i Martin Schnella, pochodzący z pięknych gór Harz w Niemczech, oddani muzyce, odkryli swoją pasję do wspólnego grania – i ta piosenka była punktem wyjścia! Postanowili przearanżować, w ich własnym stylu, piosenki z różnych gatunków muzycznych, aby nadać melodiom nowe, świeże spojrzenie. Jednakże, będąc pasjonatami tworzenia nowych dźwięków, Melanie i Martin konsekwentnie pracują również nad własnymi kompozycjami. Stylistycznie muzyka tego duetu jest mieszanką ludowej muzyki rockowej i zawiera wpływy rocka progresywnego. Brzmienie tego duetu mimo, że często oparte tylko na wokalach i gitarze akustycznej jest czymś absolutnie wyjątkowym – każda piosenka to prawdziwy „Gray Matter”. Peter Gabriel, The Police czy Iron Maiden to jedni z wielu artystów których coverów można się spodziewać na koncertach Melanie i Martina. Nie będą to zwykłe covery, tylko oryginalne aranżacje, za które duet jest doceniany w całej Europie.