Red Hot Chili Peppers utworem „Black Summer” zapowiadają nową płytę!

 

W dniu dzisiejszym, zespół Red Hot Chili Peppers wypuścili do siebie nowy utwór „Black Summer”! Singiel zapowiada jednocześnie nadchodzące wydawnictwo – „Unlimited Love„.

 

Red Hot Chili Peppers przerywają kilkuletnie milczenie! Do sieci właśnie trafił nowy utwór, który jednocześnie zapowiada nadchodzące wydawnictwo formacji. Płyta „Unlimited Love” będzie dwunastą w dorobku zespołu. Jej premiera zaplanowana została na 1 kwietnia. Znajdziemy na niej 17 premierowych kompozycji, łącznie z „Black Summer”, który swoją premierę ma dokładnie dzisiaj.

Tak zespół zapowiada nowy album:

Naszym jedynym celem jest zagubienie się w muzyce. My (John, Anthony, Chad i Flea) spędziliśmy tysiące godzin, wspólnie i indywidualnie, doskonaląc nasze rzemiosło, aby stworzyć najlepszy album, jaki mogliśmy. Spędziliśmy dni, tygodnie i miesiące na słuchaniu się nawzajem, komponowaniu, swobodnym jamowaniu i układaniu owoców tych jammów z wielką starannością i celem. Dźwięki, rytmy, wibracje, słowa i melodie wciągnęły nas w zachwyt. Pragniemy rzucić światło na świat, podnosić na duchu, łączyć i zbliżać ludzi. Każda z piosenek na naszym nowym albumie UNLIMITED LOVE odzwierciedla nasze spojrzenie na wszechświat. To jest misja naszego życia.

I jak dodaje jednocześnie Frusciante:
Kiedy zebraliśmy się, aby zacząć pisać materiał, zaczęliśmy od grania starych piosenek takich ludzi jak Johnny „Guitar” Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett i inni. Stopniowo zaczęliśmy wprowadzać nowe pomysły i zamieniać jammy w piosenki, a po kilku miesiącach graliśmy tylko nowe rzeczy. Uczucie bezwysiłkowej zabawy, jaką mieliśmy, grając piosenki innych ludzi, towarzyszyło nam przez cały czas pisania. Dla mnie ta płyta reprezentuje naszą miłość i wiarę w siebie.

 

Red Hot Chili Peppers – Black Summer 

 

Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love – utwory:

 1. Black Summer
 2. Here Ever After
 3. Aquatic Mouth Dance
 4. Not the One
 5. Poster Child
 6. The Great Apes
 7. It’s Only Natural
 8. She’s a Lover
 9. These Are the Ways
 10. Whatchu Thinkin’
 11. Bastards of Light
 12. White Braids & Pillow Chair
 13. One Way Traffic
 14. Veronica
 15. Let ’Em Cry
 16. The Heavy Wing
 17. Tangelo

 

Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love – okładka: