Red Colt porusza temat uzależnienia od używek i hazardu w najnowszym kawałku „Klamoty”

facebook | youtube | serwisy streamingowe

 

Jakiś czas temu w sieci pojawił się nowy singiel formacji Red Colt. Poznajcie kawałek „Klamoty”!

 
Utwór „Klamoty” to najnowszy utwór warszawskiego zespołu Red Colt. Grupa próbuje zwrócić uwagę słuchaczy na wciąż powszechny problem alkoholowego i hazardowego zniewolenia. Całość podjęta jest z należytym dystansem i pozbawiona oceny. Panowie ujmują wszystko w sposób bezpretensjonalny i niepozbawiony ironii. I jak sami zachęcają do słuchania:
Wszystkim spragnionym szybkiego, bezkompromisowego rocka z pewnością przypadną do gustu ,,Klamoty”: gitara od samego początku pozwala skojarzyć ten utwór z niezapomnianymi dokonaniami takich supergrup jak Mötley Crüe czy Whitesnake. Amerykę czuje się tu bardzo wyraźnie nie tylko w warstwie instrumentalnej: tekst, choć śpiewany po polsku, dotyka tematyki często poruszanej przez zespoły zza oceanu – uzależnienia od używek i hazardu.
Singiel był uwzględniony na oficjalnej playliscie Spotify (Tylko Polski Rock), obecnie znajduje się na edytorskiej playliście Tidal (Rockowania). Można było go również posłuchać w Radiu Wnet podczas audycji Tomasza Wybranowskiego
 

Red Colt – Klamoty

 
 
Red Colt to warszawski zespół rockowy, który swoich początków sięga 2016 roku. Jest to kwartet, który na swoim koncie ma już dziesiątki koncertów. Jak sami siebie określają: twórcy szybkich, przesterowanych kawałków oraz melodyjnych ballad.
 
W muzyce zespołu wyraźnie wyczuć można inspirację klasycznym hard rockiem z lat 80′ i 90′. Nie ma w niej jednak przesadnej ortodoksji, dzięki czemu twórczość ta jest czymś więcej niż tylko kolejnym powieleniem starego, sprawdzonego, lecz już nieaktualnego schematu. Znakomicie dopełniająca się sekcja rytmiczna oraz charyzmatyczny wokalista to skład, którego nie powstydziłby się nawet sam Peter Grant.