PULL THE WIRE Nowy singiel Temida – prawda dziś miewa fałszywe oblicze

Pull The Wire prezentuje mocny singiel o propagandzie i manipulacji. Temida jest ślepa.

Grupa Pull The Wire nie próżnuje. Jeszcze niedawno bawili prześmiewczym klipem „Pirat Drogowy”  i rozgrzewali publiczność przed legendami rocka – Motley Crue i Def Leppard. Teraz pokazują zupełnie inne oblicze. Najnowszy singiel zatytułowany „Temida” to mroczny i ciężki utwór, który porusza istotny ostatnio problem fake newsów i manipulacji.

„Żyjemy w czasach, kiedy bardzo trudno odróżnić prawdę od kłamstwa.” – mówi
Marszal, wokalista, gitarzysta i autor tekstu. – „Jesteśmy zalewani informacjami ze
wszystkich stron – polityka, wojna, pandemia. Współczesna technologia potrafi
uwiarygodnić praktycznie każde kłamstwo i sfałszować dowolną prawdę. Trudno jest
dokonać racjonalnych osądów – Temida wymownie milczy”.


Singiel promowany jest sesją zdjęciową i wizualizacją video, na której muzycy mają przewiązane bandażem oczy. Minimalistyczne, czarno-białe zdjęcia podkreślają patetyczny ton i wymowę utworu. Autorem fotografii jest Dominik Malik.

„Sama sesja zdjęciowa była dla nas ciekawym przeżyciem” – mówi Marek Adamek,
perkusista zespołu. – „Po charakteryzacji i zawiązaniu oczu nie widzieliśmy siebie
nawzajem. Marszal rzucał hasła – pokażcie dłonie, podnieście ręce do góry,
zasłońcie się przed uderzeniem. Każdy z nas słyszał to samo, a interpretował nieco
inaczej. W ten sam sposób docierają do nas inne informacje – rozumiemy je i
interpretujemy na podstawie własnych doświadczeń”.


Zespół Pull The Wire jest obecny na polskiej scenie rockowej od ponad 18. lat. Szerszej publice dał się poznać w 2012. roku po premierze teledysku do utworu “Kapslami w niebo”, który podbił Internet i stał się nieoficjalnym hymnem ówczesnej akcji “Piwo pod chmurką”. Debiutancki album “W Polsce jest ogień!” oraz wygrana Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 były ich przepustką na największą scenę festiwalową w Polsce. Zespół otarł się o nagrodę za najlepszy występ na Przystanku Woodstock, przegrywając niewielką liczbą głosów ze światowej sławy zespołem Decapitated. Ekipa z Żyrardowa ma na koncie setki występów na krajowej scenie klubowej, często pojawia się na rockowych festiwalach muzycznych (Jarocin, Czad
Festiwal, koncerty juwenaliowe największych uczelni, Czochraj Bobra Fest), miała okazję występować też na Ukrainie i w Czechach. Ich ostatnia EPka “Sztuka Przemijania” i album “Życie to western” spotkały się z bardzo dobrymi recenzjami w branżowej prasie muzycznej   (m. in. “Teraz Rock”), i były nominowane do nagród Przeboju Rocku i Albumu Rocku Antyradia. W 2022 roku zespół wystąpił na Małej Scenie festiwalu Pol’and’Rock, a materiał zarejestrowany podczas koncertu został wydany w formie CD i video dostępnego na kanale YouTube zespołu.

Pull The Wire walczy o nagrodę Złotego Bączka, której otrzymanie pozwoli im wystąpić na Dużej Scenie festiwalu https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-2023

Niedawno zaprezentowany singiel „Pirat Drogowy” znalazł się na listach przebojów popularnych rockowych stacji radiowych oraz playlistach w mediach strumieniowych.


Skład zespołu:
Paweł ‘Marszal’ Marszałek – wokal, gitara, teksty
Adam ‘Micro’ Marszałek – bas, chórki
Daniel ‘Koziar’ Koźbiał – gitara, chórki
Marek Adamek – perkusja