Pierwszy prawdziwy miecz świetlny stworzony! Plazma rozgrzana do 2200°C [wideo]

 

Kto z nas nie dorastał i choć przez chwile nie marzył by zostać rycerzem Jedi? Okazuje się, że nie trzeba technologii z odległej galaktyki by zbudować miecz świetlny rodem z Gwiezdnych Wojen!

 

Grupa HACKSMITH ENTERTAINMENT LTD. postanowiła spełnić dziecięce marzenia! Zaprojektowali już kilka prototypów mieczy świetlnych, jednak dotychczas każdy z nich wymagał stałego rdzenia. I w końcu, po wielu miesiącach przygotowań, badań i tygodniach pracy udało im się stworzyć pierwszy na świecie miecz świetlny! Można go włączyć i wyłączyć jak ten ze Star Wars. Jego ostrze to plazma rozgrzana do ponad 2200 stopni Celsjusza. Jest na prawę niebezpieczny!

Jednak brak technologii rodem z kosmosu nie pozwolił by urządzenie było kieszonkowe. Do jego funkcjonowania potrzebny jest dość potężny „plecak” z obwodami sterującymi i gazami zasilającymi, LPG i czystym tlenem. Można tylko wyobrazić sobie ile rzeczy może pójść nie tak. Jednak chłopakom udało się opanować ten śmiercionośny płomień i całość zapiera dech w piersiach!

 

To teraz wypatrujemy, aż zaprojektują protezy dłoni rodem ze Star Wars! Oby nie musiały się przydać. Ale kto wie, śmiałków do odtwarzania walk z filmu pewnie nie zabraknie.

Jesteście ciekawi jak został stworzony pierwszy na świecie miecz świetlny? Koniecznie obejrzyjcie filmik poniżej. Uwaga! Nie próbujcie tego w domach!

 

4000° PLASMA LIGHTSABER BUILD (RETRACTABLE BLADE!)