Pierwszy etap Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2020!

 
 
Trwa pierwszy etap Eliminacji do tegorocznego Pol’and’Rock Festival 2020! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa już w połowie lutego.
 
 
Już po raz 12. Fundacja WOŚP zaprasza do udziału w Eliminacjach do Pol’and’Rock Festival, w ramach których wykonawcy walczą o możliwość zaprezentowania się przed najpiękniejszą
publicznością świata. Pierwszy etap Eliminacji – zgłoszenia płyt – trwa do 11 lutego. Spośród autorów zgłoszeń wytypowani zostaną artyści, którzy otrzymają możliwość wystąpienia na żywo w największych i najbardziej renomowanych klubach w Polsce oraz zostaną poddani ocenie jury w składzie: Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Kuba Płucisz, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz i Krzysztof Dobies. Szczegółowe informacje oraz regulamin eliminacji dostępny pod tym linkiem.
 
Rokrocznie, z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie – występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, którego najbliższa, 26. edycja odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
 
Dotychczas dzięki Eliminacjom w Kostrzynie zagrały zespoły (ostatnie 5 lat): Kwiat Jabłoni, Karolina Czarnecka, Hurrockaine, Snowman, Robert Cichy, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Materia, The Sixpounder, Marcelina, Chochise, Romantycy Lekkich Obyczajów, Organek, Pull The Wire, Oberschlesien
 

Poniżej pierwszy półfinał Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival (23 marca 2019, Poznań):