Parzybroda Festiwal – X edycja (2020r) – szczegóły

 

Festiwal Parzybroda to niewątpliwie jedno z ciekawszych kulturowych wydarzeń na mapie Polski. Odbywa się on pod wezwaniem Jana Parzybrody i Edwarda Stachury! To impreza łącząca przeróżności, wykorzystująca kujawskie krajobrazy oraz szatańskie zdolności.

 

Zapraszamy na wyjątkową, X edycję festiwalu Parzybroda. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2020. Jest to jedyny w Polsce festiwal, który jednocześnie trwa aż w trzech miejscowościach! W Białych Błotach (gm. Aleksandrów Kujawski), Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku. Jak zapraszają nas organizatorzy:

Zapraszamy na rejs skrajem Puszczy Bydgoskiej, do owianej legendą krainy Jana Parzybrody i Edwarda Stachury, dokładniej nad brzeg rzeki Tążyny, najdokładniej na festiwalową polanę w Białych Błotach. Ku Kujawom na koncerty, odczyty literackie, spotkania, spacery i warsztaty. W las po płytę, książkę, hubę. Pod scenę, pod namiot.


Co czeka nas na tegorocznej edycji? Koncerty, spotkania z twórcami literackimi, warsztaty, targi wydawców (literackich i muzycznych), spotkania z aktywistami organizacji ekologicznych.

Organizatorzy zadbali o bardzo dobre zaplecze muzyczne! Wystąpią nie tylko zespoły z Polski ale również z krajów sąsiadujących z nami. M.in.: KAPELA ZE WSI WARSZAWA, ŚWIETLIKI, KURWS, ALPHA STRATEGY (CAN/CZ), PACINO (CZ), DÁŠA FON FĽAŠA (SK), VLOČKA (SK), BRZOSKA/MARCINIAK/MARKIEWICZ, DIE PERSPEKTIVE, MARCIN ŚWIETLICKI, DAREK FOKS, TADEUSZ PIÓRO, KONRAD GÓRA, FILIP ZAWADA, PATRYCJA SIKORA, AGATA JABŁOŃSKA, JUSTYNA KULIKOWSKA, JAKUB SĘCZYK, KRZYSZTOF SCHODOWSKI, MARCIN OSTRYCHACZ, PIOTR PAWŁOWSKI.

Dokładny program i rozpiskę godzinową festiwalu znajdziecie tutaj. Zapraszamy do bliskiego kontaktu z muzyką, literaturą i przyrodą!

 

Parzybroda Festiwal – X – plakat tegorocznej edycji

 

Festiwalowe adresy:
– Białe Błota 30 (gm. Aleksandrów Kujawski)
– Sala im. Edwarda Stachury, dworzec kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim
– Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechocinku im. Janusza Żernickiego, ul Żelazna 5