Orbita Wiru prezentuje wideo do utworu „Bestia” z płyty Hipis 2020

facebook | instagram | youtube

 

Mija rok od premiery ostatniej płyty zespołu Orbita Wiru – Hipis 2020. Grupa udostępniła niedawno oficjalne wideo do utworu „Bestia”, który pochodzi ze wspomnianego albumu.

 

Hipis 2020” to czwarty album w dorobku warszawskiej formacji Orbita Wiru. Swoją premierę miał 20 lutego 2020 roku. Znajdziemy na nim dwanaście autorskich utworów oraz jeden cover – „Nim stanie się tak” zespołu VooVoo. Wydawcą albumu jest Serwat Art Factory.  Całość materiału zarejestrowano i zrealizowano w zespołowym studio, co dało pełną kontrolę nad ostatecznym brzmieniem oraz klimatem utworów.

Jakiś czas temu grupa opublikowała oficjalne wideo do utworu „Hipis”, do którego stworzono specjalny teledysk. Ponieważ „Hipis” to utwór o istocie wolnej, świadomie żyjącej w dzisiejszym świecie , która zachowuje indywidualność, swobodę i żyje jego pełnią, główną rolę odegrała tutaj… dzika natura! Do stworzenia wideo zaproszono wyjątkową osobę – Jana Walencika, filmowca, fotografa i dokumentalistę przyrody, autora wielu cykli filmowych przedstawiających piękno przyrody polskiej m.in. Saga prastarej puszczy, Tętno pierwotnej puszczy. (wideo obejrzeć możecie tutaj)

Teraz w sieci pojawiło się wideo do utworu „Bestia”. Poniżej sami możecie ocenić jak to wyszło:

ORBITA WIRU – Bestia

 

Podczas dwóch dekad działalności Orbita Wiru dała się poznać słuchaczom między innymi za sprawą takich utworów jak „Moja mała furia” czy „Choose Like Zinedine Zidane„.  To dzięki nim zespół zdobył statuetkę Super Hitu w telewizyjnym show „Hit Generation” emitowanym w TVP2 w 2009 roku.

Muzyka formacji oscyluje na pograniczu rocka alternatywnego i metalu. Brzmienie nawiązuje też do tradycji punkowych, hipisowskich oraz czystego rocka, nie stroniąc od mocniejszych riffów i szybszych rytmów.