Motörhead: nigdy niepublikowany film z udziałem zespołu

 

Premiera specjalnego wydania albumu „Iron Fist”, który świętować będzie 40. rocznicę krążka Motörhead już 23 września. A tymczasem mamy dla fanów prawdziwą perełkę: nigdy niepublikowany film z udziałem zespołu!

 
 

Pewnego razu najgłośniejsze, najbrudniejsze i najszybsze trio na świecie – wielcy Motörhead – zdecydowało, że potrzebuje filmu, który stanie się wstępem do ich koncertów na trasie promującej nowy album: „Iron Fist„. Trzech amigos: Lemmy, Fast Eddie Clarke i Phil ‘Philthy Animal’ Taylor poszukiwali czegoś mocnego.

To co stworzyli zostało przykryte kurzem czasu i tylko nielicznym udało się to zobaczyć na bootlegach VHS. Utrzymane w klimacie grozy, brutalne ale i zabawne krótkie wideo wyreżyserował Nick Mead. Kręcony w lasach Hertfordshire film pokazuje zespół ubrany w średniowieczne zbroje i noszącym na głowach hełmy zrobione na wzór maskotki zespołu, czyli bojowej świni – Snaggletooth. Na dłoniach z kolei mają założone żelazne rękawice, czyli tytułowe Iron Fist.

 

Motörhead – Iron Fist Trailer (Official Video)

 

W 40. rocznicę wydania albumu „Iron Fist” BMG wznawia go, żeby przywrócić mu należne miejsce w panteonie najlepszych albumów Motörhead. Album wydany zostanie w wersji deluxe – 3 winylowe wydanie zawierać będzie: 
  • zremasterowany album,
  • niepublikowane nagrania demo i wersje alternatywne,
  • pełny, nigdy niepublikowany koncert 'Live at Glasgow Apollo’ z 1982 r.,
  • książeczka okładkowa w twardej oprawie.
Dostępne będą także wersje: 2CD i dwu kolorowy, niebiesko-czarny, rozstrzelony winyl.