„Mosty, rzeki, ludzie” – premiera nowej płyty zespołu Lipali!

www | facebook | youtube

 

Najnowszy krążek to jak wejście do nieznanego nocnego baru w porcie.
Na początku czujesz zakłopotanie, niepewność. Po chwili dostajesz zastrzyk adrenaliny i pozbywasz się wszelkich obaw i zahamowań. Na końcu wylatujesz z hukiem tylnymi drzwiami, ale wiesz, że musisz tam wrócić.

 

22 listopada miała miejsce premiera szóstego studyjnego albumu Lipali. „Mosty, rzeki, ludzie” to 10 różnorodnych utworów, które otwierają nowy, jeszcze bardziej dojrzały rozdział w historii zespołu.

 

Płyta „Mosty, rzeki, ludzie” jest szóstym wydawnictwem zespołu Lipali. Krążek jednak różni się od poprzednich. Zespół zrezygnował niemalże z siarczystych riffów. Rozbudowana została warstwa klawiszy i basu, co pozwala nam odnaleźć sporo harmonii i interesujących brzmień. Płyta zawiera 10 bardzo różnorodnych utworów – z jednej strony lekkich i przyjemnych, z drugiej – ciężkich i mocnych. 

Już sam tytuł nie jest przypadkowy. Album jest pełen kontrastów jak dzisiejsze społeczeństwo. Tytułowe rzeki to odniesienie do światopoglądów, religii i potrzeb. Mosty natomiast są elementami łączącymi ludzi, których dzielą rzeki.

Cytując lidera grupy, Tomasza Lipnickiego:

To eklektyczna płyta z jednym źródłem inspiracji, jaką jest nadzieja. Słodko – gorzkie historie o człowieku: o mnie, o tobie, o nich.

 

 

„Mosty, rzeki, ludzie” – nowa płyta zespołu Lipali

Pierwszym singlem, który zapowiadał nową płytę był utwór „Kim jestem?”. Pisaliśmy już o nim w jednym z naszych poprzednich artykułów

Utwory, które znajdziemy na płycie:

  1. Będzie dobrze
  2. Kim jestem?
  3. Od brudu
  4. PA
  5. Trzy serca
  6. Ocalimy nas
  7. Stoimy na ramionach skał
  8. Zapasy w błocie
  9. Świat upada
  10. Przed siebie, od siebie, za siebie

 

„Mosty, rzeki, ludzie” – koncerty promujące 

Obecnie zespół promuje „Mosty, rzeki, ludzie” na koncertach. Wydarzenia na bieżąco możecie śledzić na profilu facebookowym grupy. 

 

 

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą także Łukasz „Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz „Gajowy” Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.