Moleskin – energetyczny groovecore prosto z serca Metropolii Silesia.

 

Historia zespołu Moleskin zaczęła się w 2016 roku. Grupa powstała w Sosnowcu z inicjatywy Przemysława Bednarskiego (gitara), Marcina „Pashteta” Delikowskiego (perkusja) i Mateusza „Kleja” Klejnowskiego (gitara basowa). Wkrótce do składu dołączył wokalista Miłosz „Milo” Okrojek, w związku z czym zespół przystąpił do opracowania i zgrywania autorskiego materiału. Jeszcze w tym samym roku miał miejsce premierowy koncert Moleskin w tyskim klubie „Tawerna pod różą wiatrów”.

 

Pierwsza połowa 2017 roku to czas intensywnego koncertowania. Moleskin mogliśmy zobaczyć u boku takich formacji jak: Infected Rain, The Sixpounder, Alcoholica, Animations, Horrorscope czy Headup.

W czerwcu zespół wszedł do Nest Studio w Katowicach, aby pod okiem Tomasza „Bishopa” Biskupa zarejestrować materiał na pierwszy minialbum. Grupa nawiązała także trwającą do dziś współpracę z N. Station Studio w zakresie pełnej oprawy wizualnej.

We wrześniu skład poszerzył się o drugiego gitarzystę – Łukasza „Luq” Pawlika.

Już w następnym roku, w styczniu premierę miało pierwsze wydawnictwo w historii zespołu. Światło dzienne ujrzał minialbum pt. “W błocie”, zawierający 4 własne kompozycje i intro autorstwa BMS. Tuż po premierze, ze względu na różnice odnośnie dalszego funkcjonowania zespołu, grupę opuszcza dotychczasowy wokalista Miłosz „Milo” Okrojek. Jednak już w maju miejsce nowego wokalisty zajmuje Michał Klos.

Moleskin w nowym zestawieniu ponownie odwiedza Nest Studio w Katowicach, celem nagrania singla ukazującego nowy kierunek, w którym zmierza grupa. Do utworu powstał również animowany teledysk promujący singiel, który miał premierę 14 września. Pod koniec roku zespół występuje w show z okazji zakończenia działalności klubu „Red & Black” w Chorzowie, w którym uczestniczyły również: Materia, The Sixpounder, Drown My Day, Tester Gier, Sliver i Whalesong.

 

Styl muzyczny grupy ewoluował przez lata, początkowo oscylując w obrębie metalcore i groove metal, by w późniejszym okresie skręcić w kierunku metalu alternatywnego i nowej fali.

 

Aktualni członkowie zespołu:

  • Michał Klos – wokal (2018-nadal)
  • Przemysław Bednarski – gitara (2016-nadal)
  • Łukasz „Luq” Pawlik – gitara, wokal wspierający (2017-nadal)
  • Mateusz „Kleju” Klejnowski – gitara basowa, wokal wspierający (2016-nadal)
  • Marcin „Pashtet” Delikowski – perkusja (2016-nadal)