Mocne uderzenie od A Step Too Far. Nowy utwór w drodze na streamingi

Po debiutanckiej EPce przyszła pora na pierwszy teledysk. Warszawski skład z pogranicza gatunków metalcore i melodeath wkrótce podzieli się najświeższym efektem swojej pracy. 

Uformowany na początku 2017 r. zespół A Step Too Far to projekt zrodzony z muzycznej pasji i miłości do ciężkich rytmów. Inspirowany brzmieniem metalcore’owych gigantów z lat 2000., tworzy soczystą fuzję agresywnych riffów, wgniatających w podłogę breakdown’ów i poruszających melodii. Stawiając jakość ponad ilością, członkowie zespołu starannie szlifują swoje kompozycje, aby zaserwować słuchaczom niebanalny i ciekawy materiał, który na długo pozostanie w pamięci. Ich najnowszy singiel – „The Blind One” – to pierwszy utwór, którym zespół dzieli się od czasu wydanej trzy lata wcześniej EPki „Dark Side of Heaven”. 

„Główną inspiracją do powstania tekstu była okładka albumu…And Justice For All” zespołu  Metallica – tłumaczy Jan Witkowski, obecny gitarzysta, niegdyś wokalista zespołu. 

              „Nasz utwór opowiada właśnie o sprawiedliwości, jednak definiuje ją w zupełnie nietypowy sposób. Mówi się, że sprawiedliwość jest ślepa. Ma to symbolizować bezstronność, równe szanse dla każdego dociekającego jej. Nie wszystkich jednak dosięga – bywa przecież tak, że niewinni cierpią, a oprawcy obrastają w siłę. Czy to jest fair? W nowym utworze portretujemy sprawiedliwość jako nadludzką postać o wielkiej mocy. Ten budzący grozę tytułowy ślepiec paradoksalnie sam nie jest wzorem wszelkich cnót. Wręcz przeciwnie – to tyran chełpiący się swoją bezgraniczną władzą i nie wahający się jej wykorzystywać wtedy, kiedy tylko ma na to ochotę. Ten pan życia i śmierci bawi się ludźmi, kierując ich losami jak pionkami na szachownicy i osądzając według własnych kryteriów. Obserwuje nas z góry i podejmuje decyzje niepojęte dla zwykłych śmiertelników. Nigdy nie wiadomo, kiedy jego ostrze zostanie wymierzone właśnie w Ciebie i czy będzie to zasłużone. Możemy żyć najlepiej, jak umiemy, ale ostatecznie to od wyroku tego nieprzewidywalnego Sędziego zależy, kiedy i jak dopełni się nasz czas”.

Utwór został zarejestrowany w kwietniu 2022 r. w podwarszawskim studiu Demontażownia, pod czujnym okiem Damiana „Fonsa” Biernackiego. Za miks i mastering odpowiada Tomasz „Zed” Zalewski. Soundscape’owe intro skomponował Tomasz „Wąski” Wącirz, specjalista od elektronicznych brzmień, na co dzień członek zespołu Transgresja. Produkcją teledysku zajął się kreatywny duet – Weronika Choroś i Ania Kolatorska. 

O kulisach powstawania klipu opowiada Tomek Antoniak, basista w szeregach A Step Too Far:                      „Chcieliśmy stworzyć coś nietypowego, hybrydę klipu i lyric video. Zależało nam na tym, żeby projekt był dobrze przemyślany od strony artystycznej. Przeszliśmy niejedną burzę mózgów, a piętrzące się pomysły zostały uchwycone przez Anię i Weronikę lepiej, niż sobie to wyobrażaliśmy. Ten czarno-biały obraz jest wysycony symboliką i klimatycznymi ujęciami, które świetnie korespondują zarówno z naszą muzyką, jak i z historią przedstawioną w tekście. Tu nic nie pojawia się przypadkowo, każda scena opowiada wprost bądź subtelnie sugeruje, kim jest ów upiorny ślepiec i do czego jest zdolny. Przy produkcji klipu wsparło nas bezinteresownie kilka wspaniałych osób, którym oczywiście ogromnie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Jesteśmy dumni z efektu tej współpracy i niecierpliwie wyczekujemy dnia, w którym ujrzy on światło dzienne!”.

Singiel „The Blind One” trafi na oficjalny kanał YouTube kapeli już 17 marca o godzinie 17:00. Tego samego dnia zagości także na popularnych serwisach streamingowych.

A póki co, zapraszamy do odsłuchania wcześniejszych kawałków