Metallica zapowiada wydawnictwo „S&M2”

 

28 sierpnia do sprzedaży trafi wyjątkowe wydawnictwo. Będzie to zapis ostatniego koncertu zespołu Metallica z orkiestrą symfoniczną, który miał miejsce we wrześniu 2019 roku. Poniżej zapowiedź.

 

Połączenie muzyki rockowo – metalowej z akompaniamentem muzyki symfonicznej to zawsze doskonały pomysł. Wiedzą o tym muzycy zespołu Metallica, którzy już kilkukrotnie występowali z orkiestrą symfoniczną. Wydarzenia miały miejsce w kwietniu oraz w listopadzie 1999 roku. W zeszłym roku, czyli równo 20 lat od pierwszych koncertów z orkiestrą, zespół ponownie wystąpił na scenie w akompaniamencie instrumentów symfonicznych. Tym razem zespołowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa. Wydarzenia odbyły się 6 i 8 września 2019 roku pod hasłem „S&M 2”. 

 

Metallica – zapis koncertu „S&M2” w sprzedaży!

28 sierpnia do sprzedaży trafi zapis wspomnianego koncertu zespołu Metallica z Orkiestrą Symfoniczną San Francisco – „S&M2” z 2019 roku. Dostępne będą różne formaty wydawnictwa, między innymi wersja na DVD, Blu-ray, wersja winylowa czy na CD. Dodatkowo, zakupić będzie można edycję zawierającą gadżety zespołu: kostki gitarowe, partytury czy plakat.

Przedsprzedaż prowadzona jest na oficjalnej stronie grupy.

A tak prezentuje się zapowiedź wydawnictwa:

 

Metallica zapowiadając nowe wydawnictwo opublikowała już w sieci dwa utwory, które są zapisem koncertu „S&M2” z 2019 roku. Posłuchajcie kawałków „All Within My Hands” oraz „Nothing Else Matters”.

Metallica & San Francisco Symphony: Nothing Else Matters (Live)

Metallica & San Francisco Symphony: All Within My Hands (Live)

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.