Marcin Urzędowski – uniwersalny bębniarz hard rocka.

 

MARCIN URZĘDOWSKI

Uniwersalny bębniarz Hard Rocka, Szamańskiej Afryki czy Salsy Cubany.

 
Marcin jest artystą związanym ze sztuką improwizacji. Kreator rytmu i post-apokaliptycznej mody. Intuista. Na scenie, zarówno podczas koncertów jak i tworzonych przez siebie pokazach mody, kieruje się intuicją i wprowadza sztukę improwizacji na najwyższy poziom. Powołana przez niego w roku 2017 modowa marka Prepostevolution to twórczy trashion. Kostiumy często powstają z recyklingu i śmieci. Sam swoją pracownię określa mianem „Kliniki śmiecia”, w której przywraca śmieciom ponowne życie, wynosząc je do rangi sztuki. 

 
 
Zawodowo związany od dwudziestu lat ze sceną klubową, w której spełnia się jako świetnie improwizujący muzyk perkusyjny. Tworząc hybrydę muzyki mechanicznej i perkusyjnego live act’u. W tej materii występował m.in. z takimi sławami muzyki klubowej jak: Miss Mavrik, Michael Canitrot, Federico Scavo, Nikki Nice, Hanna Hansen.
 
Wciąż poszukujący ciekawych brzmień eksperymentator. Twórca niekonwencjonalnych, recyklingowych instrumentów perkusyjnych. Miłośnik plemiennej muzyki afrykańskiej, perkusyjnej współczesnej muzyki improwizowanej, jazzu i teatru perkusyjnego. Jako twórca modowej marki łączy naturalne elementy plemienne jak szamańskie maski, muszle, kości, zęby z industrialnymi odpadami przemysłowymi. Tworząc modę inspirowaną wizją końca świata i szamanizmem. 
 
 
 
 zdjęcia: Eliza Marszałek – Oliveira
 
 
 
 
Współpracuje między innymi ze znanymi już czytelnikom Rock Kompasu Rock Dance Theatre i Anną Achimowicz. Mają już na swoim wspólnym koncie Show “Fire and Blood”, teledysk o tej samej nazwie (premiera – maj 2019). Oraz przygotowują kolejne show “Psycho Dolls”.
 
Obecnie rozwija się cały czas grając koncertowo i klubowo w wielu gatunkach muzycznych. Jak i na jam session doskonaląc swój muzyczny warsztat w kraju i za granicą.
 
 

Marcin Urzędowski w sieci: