Łydka Grubasa prezentuje nowy utwór – „R jak Rozlewam”

instagram | facebook | youtube | www

 

Na chwilę cały świat zwolnił, a my wszyscy musieliśmy się zatrzymać. Niezależnie od powodu, takie momenty zawsze warto spędzić twórczo. Nie inaczej jest w przypadku Łydki Grubasa! Zespół nagrał nowy utwór oraz stworzył do niego teledysk! Posłuchajcie „R jak Rozlewam”.

 

1 maja swoją premierę miał najnowszy utwór Łydki Grubasa. Kawałek „R jak Rozlewam” powstał w warunkach izolacji domowej, a muzycy przy jego tworzeniu nie spotkali się ani razu! Nad utworem zespół pracował już wcześniej, ale pierwotnie miał on mieć inny charakter. Jak zdradza nam Hipis, wokalista:

Pierwotnie miał to być kawałek o imprezowych wpadkach ale wybuch pandemii skłonił nas do zmiany koncepcji, przez co utwór podążył inną ścieżką i nabrał soczystszego wymiaru. (…) Może mikroba nie niszczy, ale na ból duszy wywołany wszechobecną paranoją obserwowaną przez nas każdego dnia, pomaga. Oczywiście stosujcie z głową i umiarem!

Jak ponadto dodaje Ziggy, gitarzysta:

Miał to być szybki żart, ale po pierwszych dźwiękach okazało się, że utwór ma potencjał. Nagrane ślady wysłaliśmy do Hertz Studio, gdzie popełniliśmy dwie ostatnie płyty, a tam Panowie Wiesławscy wyjęli z nich tyle, ile się dało. Rezultat jest naprawdę wyśmienity.

 

Do utworu powstał wyjątkowy teledysk, w którym widzimy nie tylko członków zespołu Łydka Grubasa ale również… fanów grupy! Wideo ukazuje jak spędzamy czas kwarantanny.

Mimo, iż utwór jest dostępny w internecie za darmo, grupa zachęca do zakupu go ze swojej strony www. Symboliczny piątak to swoista cegiełka, która ma wspomóc artystów pozbawionych możliwości występowania. Kupując kawałek, dostaniemy go w wysokiej jakości oraz załączone będzie podziękowanie od zespołu. Nie zapominajmy o Kulturze!

 

Łydka Grubasa – R jak Rozlewam