Łydka Grubasa z oficjalnym teledyskiem do kawałka „Walec”

 

Zespół Łydka Grubasa opublikował w sieci oficjalny teledysk do utworu „Walec”. Kawałek pochodzi z płyty „Socjalibacja„, która swoją premierę miała na początku tego roku. Zapraszamy do oglądania!

 

Album „Socjalibacja” swoją premierę miał w styczniu tego roku. W związku z wybuchem epidemii, promocja płyty została wywrócona do góry nogami i właściwie dopiero teraz Łydka Grubasa pokazuje nam pierwszy oficjalny teledysk promujący wspomniany krążek. Jak zdradza sam zespół:

Początkowo mieliśmy nieco inne plany związane z „Walcem”. Nie miał to być pierwszy utwór „Socjalibacji” promowany teledyskiem, ale jako że u nas nigdy nie jest normalnie, pomysł uległ głębokiej rekonstrukcji… i stało się! Przede wszystkim dzięki temu, że animowani aktorzy są wyjątkowo odporni na wirusy.

Poniższy klip wykonany został przez Łukasza Jedynastego i Zuzannę Staszewską z Rainbow Box Studio. Do produkcji zużyto ok. 8 litrów farb akrylowych, kilogram ceramicznej modeliny i ze dwa razy tyle plasteliny, 0,5 m3 styropianu, do tego karton, gips, drewno, tkaniny, itp. Jednocześnie z planami zdjęciowymi powstawały lalki – od szkieletów po specjalnie uszyte przez Zuzę kostiumy.

Cały klip został stworzony ręcznie, wykorzystując hand-made jako największy atut, bez cyfrowych efektów, bez green screena, bez korekcji barwnej. Wszystko miało powstać, i powstało, na planie. Praca zajęła trzy i pół miesiąca, po 10-12 godzin dziennie. Po zakończeniu prac produkcyjnych licznik wskazywał 6407 wykonanych zdjęć. Od dawna planowaliśmy zilustrowanie swojej muzyki jakąś formą animacji. Zaraza wyzwoliła dodatkową energię do działań i oblekła pomysł w ciało. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z efektu i mamy szczerą nadzieję, że i Wam klip przypadnie do gustu. Miłego seansu!

ŁYDKA GRUBASA – Walec