Łydka Grubasa w Klubie Stodoła! Grube Wagary na XXI urodziny

23 marca 2023 w Klubie Stodoła po raz pierwszy wystąpi Łydka Grubasa. Wydarzenie będzie jedyną okazją do świętowania XXI urodzin zespołu, na chwilę przed premierą najnowszego albumu „ĘĆ”. Druga połowa marca to także początek wiosny i okazja do wybrania się na Grube Wagary z Łydką do Stodoły!                                                                    Bilety na koncert dostępne w sprzedaży!

Już teraz zapraszamy na wyjątkowy marcowy koncert Łydki Grubasa! Jedna z najbardziej żywiołowych polskich grup rockowych, słynąca z koncertowej energii oraz satyrycznych tekstów, po raz pierwszy wystąpi w Klubie Stodoła.                                                   

A dlaczego to wydarzenie będzie tak unikalne?

  • Trasa koncertowa z okazji XX-lecia zespołu trwa w najlepsze, ale w marcu będą XXI urodziny Łydki! I będzie to jedyny koncert, którego jubileusz zespół obiecał świętować razem z publicznością.
  • Koncert odbędzie się chwilę przed oficjalną premierą najnowszej płyty Łydki, zatytułowanej „ĘĆ” – z tej okazji możecie spodziewać się wielu niespodzianek związanych z tą płytą, na scenie pojawią się Goście Specjalni, a Łydka zagra w towarzystwie sekcji dętej! Przed koncertem odbędzie się oficjalne spotkanie z zespołem, na które równie serdecznie zapraszamy!
  • Jest to pierwszy, wiosenny weekend, okraszający Pierwszy Dzień Wiosny – wypadałoby go spędzić z hukiem godnym wejścia w cieplejsze klimaty!

 

Jako support zagra dla nas TRANSGRESJA- śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. 
 
W ciągu siedmiu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych.
Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent”, dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu Pol’and’Rock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Illusion, Łydka Grubasa, Jelonek, czy Organek.
Do artystycznego dorobku formacji należy demo “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”, EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” oraz album „Brak Równowagi”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Obecnie zespół wydał drugą długogrającą płytę – „GOLIAT” która pojawiła się na sklepowych półkach 25 lutego 2022.
W ramach promocji nowego albumu zespół wyruszył w trasę koncertową obejmującą kilkadziesiąt koncertów klubowych, plenerów oraz występy na najważniejszych polskich festiwalach m.in. Rock na Bagnie czy Pol’and’Rock Festiwal.
W roku 2023 zespół kontynuuje promocję albumu „GOLIAT” intensywnie koncertując. Transgresja stara się o nagrodę „Złotego Bączka” który da jej możliwość występu na dużej scenie Pol’and’Rock 2023.
 

 

Rocznica, nowa płyta, wiosna za pasem – zapraszamy na Grube Wagary z Łydką, w sam raz na XXI urodziny!

23 marca 2023                                                                                                                                                                            Klub Stodoła ul. 1 Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej:                          www.stodola.pl, www.ticketclub.pl