Łukasz Łyczkowski & 5 RANO przedstawiają nowy utwór – „Niepokonany”

facebook | instagram | youtube

 

W ostatni weekend swoją premierę miał najnowszy utwór formacji 5RANO z Łukaszem Łyczkowskim na czele. Kawałek „Niepokonany” zwiastuje jednocześnie nadchodzący album zespołu!

 

Kawałek ,,Niepokonany” to pierwszy singiel, który zapowiada nadchodzący album ,,Credo” Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO. Premiera krązka zaplanowana została na wiosnę 2022 roku. Autorem tekstu jest lider zespołu – Łukasz Łyczkowski. Muzykę skomponował razem z Łukaszem Łabędzkim.

Jak zdradza zespół:

Inspiracją do napisania utworu jest historia życia przyjaciela zespołu, Armina Meistera. To młody i pełen optymizmu człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności imponuje wielu swoją postawą i dystansem do swoich problemów.

Armina często można spotkać na koncertach i za kulisami zarówno Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO jak i wielu innych znakomitych polskich zespołów rockowych. Armin pojawia się zresztą w klipie zespołu i pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie. 

Jak dodaje Łukasz Łyczkowski:

Przyjaźń Łyczka z Arminem to specyficzna relacja, która trwa kilkanaście lat. Nasz braterski duet emanuje dystansem do otaczającej rzeczywistości i prześmiewczym podejściu do siebie i świata. Nasza relacja przypomina przyjaźń Himilsbacha z Maklakiewiczem lub jak kto woli Flipa i Flapa. Po prostu braterstwo gorola z hanysem, a więc musi się dziać…

Utwór w swojej stylistyce muzycznej także jest swoistym hołdem dla wielkich artystów, którzy nieustająco inspirują Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO. Klasyczne rockowe brzmienia, mocne bębny i gitary uzupełnia mocny i wybijający się ponad przeciętność głos wokalisty.

 

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO – „Niepokonany”

 

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.