Kwartet ProForma oraz Roman Kostrzewski z kolejnym utworem zapowiadającym płytę „Leonard Cohen. Wiemy kim jest”

 

Dostępny jest już kolejny singiel z nadchodzącej płyty Kwartetu ProForma. Grupa tym razem zaprosiła do współpracy Romana Kostrzewskiego. Ciekawi co z tego wyszło?

 

Nie tak dawno poznaliśmy pierwszy singiel, którym formacja Kwartet ProForma zapowiedziała nadchodzącą płytę „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”. Wówczas na wokalu mogliśmy usłyszeć Kazika Staszewskiego. Teraz przyszła pora na kolejny kawałek, który zwiastuje wydawnictwo. Tym razem formacja zaprosiła do współpracy Romana Kostrzewskiego.

Premiera albumu „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest” odbędzie się 5 listopada. Znajdziemy na niej 10 utworów Cohena w nowym tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Na płycie, oprócz Staszewskiego, usłyszymy również: Arkadiusza Jakubika, Romana Kostrzewskiego czy Tomasza „Titusa” Pukackiego.

 

Kwartet ProForma – Mój tajemny świat feat. Roman Kostrzewski

 

Sam album powstał już kilka lat temu. Jednak grupa nie mogła go do tej pory zaprezentować. Konieczne było wykupienie materiału od jednej z wytwórni płytowych, która sfinansowała nagrania w 2018 roku – po czym wycofała się z wydania płyty. Kwota, którą zespół musiał uzbierać, liczyła 30 000zł, stąd też formacja utworzyła zbiórkę.

Kochani! Trzy lata temu nagraliśmy płytę z piosenkami Leonarda Cohena w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Utwory zaprezentowane na albumie pochodzą (z jednym wyjątkiem) z okresu dojrzałej twórczości artysty, którego album „Ten New Songs” (2001) zyskał w Polsce ogromną popularność. Nagrany przez nas materiał do dziś jednak nie ujrzał światła dziennego (i nocnego) ze względu na kwestie proceduralne. Chcemy, żeby płyta ukazała się 5 listopada 2021 roku, ale aby to się udało, potrzebujemy Waszej pomocy! Musimy wykupić gotowy materiał od dużej wytwórni płytowej, która sfinansowała nagrania – po czym wycofała się z wydania płyty.