Kwartet ProForma i Kazik udostępniają pierwszy utwór zapowiadający płytę „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”

 

Poznaliśmy pierwszy utwór, który zapowiada nadchodzącą płytę zespołu Kwartet ProForma – „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”. W rolę Cohena wciela się Kazimierz Staszewski.

 

Poniżej przesłuchać możecie pierwszy singiel, który zapowiada nadchodzącą nową płytę formacji Kwartet ProForma – „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”. Utwór „Prawie tak jak blues” jest nową wersją kawałka „Almost Like the Blues” z płyty „Popular Problems”, która światło dzienne ujrzała w 2014 roku. Na wokalu usłyszymy Kazimierza Staszewskiego.

Premiera albumu „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest” odbędzie się 5 listopada. Znajdziemy na niej 10 utworów Cohena w nowym tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Na płycie, oprócz Staszewskiego, usłyszymy również: Arkadiusza Jakubika, Romana Kostrzewskiego czy Tomasza „Titusa” Pukackiego.

 
 

Kwartet ProForma – Prawie tak jak blues feat. Kazik Staszewski

 

Sam album powstał już kilka lat temu. Jednak grupa nie mogła go do tej pory zaprezentować. Konieczne było wykupienie materiału od jednej z wytwórni płytowych, która sfinansowała nagrania w 2018 roku – po czym wycofała się z wydania płyty. Kwota, którą zespół musiał uzbierać, liczyła 30 000zł, stąd też formacja utworzyła zbiórkę.

Kochani! Trzy lata temu nagraliśmy płytę z piosenkami Leonarda Cohena w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego. Utwory zaprezentowane na albumie pochodzą (z jednym wyjątkiem) z okresu dojrzałej twórczości artysty, którego album „Ten New Songs” (2001) zyskał w Polsce ogromną popularność. Nagrany przez nas materiał do dziś jednak nie ujrzał światła dziennego (i nocnego) ze względu na kwestie proceduralne. Chcemy, żeby płyta ukazała się 5 listopada 2021 roku, ale aby to się udało, potrzebujemy Waszej pomocy! Musimy wykupić gotowy materiał od dużej wytwórni płytowej, która sfinansowała nagrania – po czym wycofała się z wydania płyty.