Kult zaprasza na Trasę Pomarańczową. Poznajcie szczegóły koncertów

 

Tegoroczna jesień to jeden wielki znak zapytania. Na całe szczęście zespoły nie składają broni i stopniowo zdradzają nam szczegóły zaplanowanych wydarzeń. Całkiem niedawno zespół Kult udostępnił grafikę tegorocznej Trasy Pomarańczowej. Teraz poznaliśmy już miasta, w których trasa zagości.

 

Jesienią wraca się do koncertowania klubowego. Wtedy też rozpoczynają się trasy koncertowe, które są nieodłącznym elementem tej pory roku. Ten rok jest niestety trudny dla wszystkich. Z powodu panującej epidemii koronawirusa duża część koncertów stoi pod znakiem zapytania. Są jednak zespoły, które nie poddają się i ogłaszają jesienne trasy. Tak też uczynił zespół KULT ogłaszając szczegóły swojej Pomarańczowej Trasy. Która jest już właściwie tradycją grupy. 

Nazwa trasy wzięła się od kolorystyki przyjętej już na pierwszej edycji. Pomarańczowe były plakaty, koszulki czy materiały reklamowe. Wszystkie koncerty w ramach tournee zachwycały. Przede wszystkim grą świateł, które były dostosowane do poszczególnych utworów. 

Jak wspomina Leszek Gnoiński, w artykule „Historia koncertem pisana”:

„Piloci” lśnili zielenią, „Do Ani” rozpływało się w fioletach, „Wioślarze” i „Wódka” w pięknych barwach reggae, a „Grosstanz” przytłaczał ponurą purpurą. Ale najbardziej złowieszczo oświetlono „Dziewczynę bez zęba na przedzie”. Scena przybierała wtedy barwę fioletu, a twarz Kazika stawała się purpurowa. I wyglądała jakby naprawdę bez tego zęba była. Na kolejne trasy przygotowywano równie efektowne światła.

Kult – Pomarańczowa Trasa 2020 – szczegóły

Pomarańczowa Trasa zespołu Kult rozpocznie się już 9 października w Warszawie. I potrwa do końca listopada. Zaplanowanych jest łącznie dziewięć koncertów w różnych częściach Polski. Bilety dostępne będą od 16 września za pośrednictwem różnych portali. Całą trasę na bieżąco można śledzić na profilu facebookowym zespołu.

Ogłoszone koncerty:

9.10 – Warszawa // 24.10 – Gdynia // 30.10 – Koszalin // 8.11 – Łódź // 11.11 – Poznań // 12.11 – Wrocław // 14.11 – Gliwice // 21.11 – Świebodzice // 28.11 – Kraków