Krzywizna Fest – IV edycja – 2019

 

Już pod koniec października zapraszamy do Gostynia! W tamtejszym Ośrodku Kultury odbędzie się kolejna edycja festiwalu Krzywizna Fest.

Krzywizna to jednodniowe wydarzenie z muzyką w klimatach mocno rockowych. Poświęcone pamięci zmarłego Krzysztofa Krzyżostaniak, osoby związanej z tworzeniem i promocją gostyńskiej sceny niezależnej. Celem festiwalu jest propagowanie mocnych brzmień w klimatach wszelkich odmian muzyki rockowo/metalowej. Symbol festiwalu – gitara zmieniająca się w tętno bicia serca – nawiązuje do tego, że Krzysztof nie odszedł, a wciąż jest wśród nas i gra.

W tym roku odbędzie się czwarta edycja Krzywizny. Organizatorzy i tym razem zadbali o bardzo rockowe zaplecze muzyczne. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy zespoły: IllusionCorruptionThermiT oraz  Okrütnik.

Bilety można nabyć w kasie Gok „Hutnik” oraz Kinie „Pod Kopułą” lub drogą internetową – za pośrednictwem portalu Bilety 24.

Szczegóły dojazdu na festiwal.

 

Krzywizna Fest

 

Przedstawienie Festiwalu należałoby zacząć od przybliżenia osoby Krzywego – Krzysztofa Krzyżostaniaka. Urodzony w Gostyniu, człowiek orkiestra. Określany przyjacielem wielu osób. Współzałożyciel kapel: Jar, Fatum (znanej również jako Fahrenheit) oraz Sidewar. Brał udział w wielu lokalnych wydarzeniach. W tym w grudniu 2014r., kiedy to z zespołem Sidewar zagrał charytatywnie dla Agnieszki, która potrzebowała pomocy z rakiem. Niestety, sam rok później przegrał z tą samą chorobą..

Krzywizna fest powstał jako forma upamiętnienia Krzywego. Stąd też nazwa festiwalu, zaczerpnięta od pseudonimu Krzyśka. Pomysłodawcą oraz współorganizatorem jest nieistniejący już zespół Sidewar: Adam Ratajczak, Tomasz Krzyżostaniak, Hubert Stępień oraz Dominik Jankowiak. Symbol festiwalu – gitara zmieniająca się w tętno bicia serca – nawiązuje do tego, że Krzysztof nie odszedł, a wciąż jest wśród nas i gra.