Kręcioła TV udostępnia koncert Prophets of Rage z Pol’and’Rock Festival 2019

 

Kanał Kręcioła TV regularnie udostępnia archiwalne koncerty z festiwalu Pol’and’Rock. Tym razem do sieci trafiło wideo Prophets of Rage.

 

Prophets of Rage to amerykańska grupa rap-rockowa. Powstała w 2016 roku. W jej skład weszli: trzech członków Rage Against the Machine i Audioslave (basista i wokalista pomocniczy Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello i perkusista Brad Wilk), dwóch członków Public Enemy (DJ Lord i raper Chuck D) oraz raper B-Real z Cypress Hill. Muzycy nigdy nie ukrywali zaangażowania w aktywizm polityczny. Nazwa grupy swoje pochodzenia zawdzięcza utworowi Public Enemy „Prophets of Rage” z 1988 roku.

2 sierpnia 2019 roku Prophets of Rage wystąpił na dwudziesty piątym Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. 3 miesiące później zespół opuścił B-Real, co przyczyniło się do zawieszenia grupy. Co z kolei miało wpływ na reaktywację Rage Agains The Machine! Formacja długo nie czekała i ogłosiła trasę koncertową. W jej ramach zapowiedziany został koncert w Polsce na wrzesień tego roku. Wydarzenie jeszcze nie zostało odwołane! [czytaj więcej]

 

Prophets of Rage – koncert z Pol’and’Rock Festival 2019

 

Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock)

To największy darmowy festiwal muzyczny, który od wielu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo nazwa festiwalu nawiązywała do legendarnego festiwalu Woodstock. Ale z powodu obchodów 50cio lecia w 2019 roku, nazwa ta została zastrzeżona. Polski Przystanek Woodstock otrzymał nową nazwę – Pol’and’Rock Festival.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Założeniem festiwalu jest podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę włożoną podczas corocznych finałów WOŚP.

Pierwsze wydarzenie mimało miejsce w 1995 roku Czymanowie. Zanim Przystanej Woodstock przeniósł się do Kostrzyna to odbywał się kolejno w Szczecinie (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock).

Sprawdź na naszej stronie aktualne artykuły dotyczące Pol’and’Rock Festival.