Klangor przedstawia nowy singiel – „Podzieleni”

facebook | youtube | soundcloud

 

Zwycięzcy tegorocznego przeglądu podczas festiwalu CieszFanów Festival, zespół Klangor, właśnie świętuje premierę singla „Podzieleni”. Powstał do niego również teledysk, który obejrzeć możecie poniżej.

 
Klangor, warszawska rockowo-metalowa formacja, która lokalny muzyczny rynek podbija od 2 lat. Grupę tworzą doświadczeni muzycy, którzy mają za sobą już występy na niejednej scenie. Zespół obecnie wypuścił premierowy kawałek „Podzieleni”, gdzie już sam tytuł jest dosyć dosadny. Jak możemy go zinterpretować?
Obecne czasy, chyba nigdy jak dawniej, ukazują jakie głębokie podziały drzemią w naszym społeczeństwie. Jak bardzo polityczne wojny „na górze” rozdzieliły rodziny siedzące przy wspólnym stole. Jesteśmy plemionami, które nie tyle różnią się w poglądach co nienawidzą się i jeden drugiemu życzy jak najgorzej. Podzieleni traktują o tym jak głębokie rowy wykopane są między plemionami i jak bardzo władzy jest to na rękę. Przemoc, pokazywanie siły, propaganda i szczucie nienawiścią to najgorsze oręża władzy, dla której główna maksymą jest „dziel i rządź”.
Do utworu „Podzieleni” powstał animowany teledysk, który obejrzeć możecie poniżej. Obraz ma dosyć duże znaczenie dla samego zespołu. Jak zdradzają:

Tak samo jak i muzyka czy tekst, jest ważnym elementem w utworze. Ważne dla nas jest to, aby klipy były ciekawe, miały element artystyczny, który przykuwa uwagę, sprawia, że utwór wraz z obrazkiem tworzą spójny przekaz. Rysowany klip jest jednym z tych pomysłów, który swoją artystyczna formą przykuwa uwagę oraz idealnie, nomen omen, „odrysowuje” rzeczywistość opisaną w numerze. Ciekawa i dynamiczna formuła na wysokim poziomie została stworzona przez aktywnego malarza rysownika Tymona Wodnickiego.

KLANGOR – Podzieleni