Junk Hustler i Spinalkhor w warszawskim Offside!

 

Poświąteczną porą, kiedy jeszcze choinki dogasa żar, karp w galarecie się do nas uśmiecha, a nowe skarpetki, krawaty i perfumy od Mikołaja cieszą naszą twarz, a być może „Last Christmas – Wham!” przestało nas już grzać. Serdecznie zapraszamy na koncert dwóch warszawskich kapel: Junk Hustler i Spinalkhor, które rozgrzeją zimową porą Wasze serca! Wydarzenie odbędzie się w klubie OFFSIDE

Szczegóły wydarzenia.
Junk Hustler– rock/metal/grunge

Formacja z Warszawy. Zespół występuje w składzie: Marek (wokal i gitara), Michał (gitara), Jacek (bas) i Norbert (perkusja). Kapela tworzy muzykę, będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Sekcja rytmiczna trzyma wszystko w pulsującym rytmie, gdzie słychać doskonałą współpracę obu muzyków: basisty i perkusisty. Rozumieją się „w lot” i wzajemnie tworzą ostre rock’n’rollowo – transowe rytmy. Dodatkowo to zestawienie wypełnia wokal, czasem krzykliwy, czasem liryczny, który współgrając z muzyką tworzy niepowtarzalną atmosferę pozostawiając w pamięci nostalgiczne klimaty i przestrzenne doznania. Utwory kapeli są bardzo zróżnicowane pod względem kompozycyjnym, zachowując swoją oryginalność i utrzymując jednocześnie wspólny mianownik – inspirowany muzyką grunge. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie. Zespół od 2017 rozwija intensywnie repertuar i działalność koncertową zyskując sympatię publiczności i rosnące grono fanów, grając kolejne koncerty głównie na warszawskich i mazowieckich scenach. Zespół właśnie wydał najnowszą EPkę. W dalszej perspektywie ma powstać ich pierwszy pełnometrażowy album. Równocześnie trwają prace nad nowymi utworami.

 


Spinalkhor – progressive metal/groove metal

To coś ukrytego w ciele i umyśle. Jest czymś, co chcemy, żeby wypłynęło z naszego wnętrza i ujrzało światło dzienne. Spinalkhor. To coś skomplikowanego. Każdy z nas inaczej widzi, inaczej słyszy i inaczej myśli. Mamy różne doświadczenia i dlatego nie możemy stawiać się pozycji kogokolwiek innego. Możemy jednak połączyć nasze możliwości i pokazać, że oprócz różnic mamy dużo wspólnego. Spinalkhor. To coś ludzkiego. Jesteśmy tylko ludźmi, więc gramy tylko to, co potrafimy z siebie wydobyć. Jesteśmy dla ludzi, więc gramy to, co naszym zdaniem jesteśmy w stanie stworzyć najlepszego. Tworzymy Spinalkhor.