Jelonek prezentuje pierwszy singiel z nadchodzącej nowej płyty „Classical Massacre”!

 

Jelonek zaprezentował pierwszy singiel, który zapowiada wyczekiwane, nowe wydawnictwo „Classical Massacre”. „Aria Skołuby” pochodzi z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, a gościnnie w utworze udział bierze Piotr Fronczewski.

 

Michał Jelonek w tym roku wydaje trzecią płytę! Album „Classical Massacre” światło dzienne ujrzy 15 listopada. Wyżej prezentujemy okładkę. Na krążku znajdziemy interpretacje dzieł muzyki klasycznej. Głównie będą to utwory polskich kompozytorów jak Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin. Na płycie nie zabraknie także Vivaldiego czy Rossiniego. Już można zamawiać preorder!

Artysta zaprezentował już pierwszy singiel – „Arię Skołuby„. Pochodzi ona z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Warstwą śpiewano – recytowaną zajął się Piotr Fronczewski!

 

Jelonek swój wybór tłumaczy następująco:

Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo „popastwić” nad legendarną i ponadczasową „Arią Skołuby” ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka. Długo szukałem niskiego, nietuzinkowego i charyzmatycznego głosu. Chodziłem, pytałem, węszyłem, zaglądałem w ciemne zaułki, pukałem do drzwi , gdy nagle… wróciły do mnie wspomnienia z dzieciństwa i z wczesnej „młodzieżowości” i zagrzmiały głosem profesora Kleksa, Franka Kimono czy Pana Piotrusia z Kabaretu Olgi Lipńskiej ! Ku mojej ogromnej radości Piotr Fronczewski zgodził się wziąć udział w nagraniu, dodał teatralnego blasku i pełnego humoru dystansu i autoironii. Piotr Fronczewski w roli Skołuby litościwie zasłonił swoim genialnym głosem i interpretacją artystyczną mój prymitywny warsztat wykonawczy za co jestem mu ogromnie wdzięczny.
Piotr –  DZIĘKUJĘ!