Jack White zagrał na gitarze, którą zaprojektował dla niego Eddie Van Halen

 

Całkiem niedawno Jack White wystąpił w programie Saturday Night Live. Muzyk postanowił zagrać na gitarze, którą zaprojektował dla niego Eddie Van Halen.

 

Saturday Night Live to program rozrywkowy, który emitowany jest w każdą sobotę w amerykańskiej stacji NBC. W jednym z poprzednich odcinków udział wziął Jack White. Muzyk postanowił podczas występu oddać hołd niedawno zmarłemu Eddie’emu Van Halenowi grając na gitarze, którą ten dla White’a zaprojektował. Jak możemy przeczytać na profilu facebook Jacka:

Pomyślałem, że będzie to miły gest z mojej strony, jeśli jedną z piosenek zagram na niebieskim modelu gitary Eddie Van Halena. Gitara była zaprojektowana przez Eddie’ego (z kilkoma modyfikacjami, które dodałem). Z szacunku do jego talentu, nie będę nawet próbował grać jego utworów. Jeszcze raz dzięki Eddie za tę gitarę i spoczywaj w pokoju.

Eddie Van Halen odszedł 6 października 2020 roku. Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. W 2000 roku zdiagnozowano u muzyka raka języka. Od tej pory Eddie Van Halen regularnie bywał w Niemczech, gdzie poddawał się radioterapii. Jak sam przypuszczał, choroby nabawił się w związku z metalowymi kostkami do gitary, które zwykł wkładawać do ust podczas koncertów.

 

Jack White: Lazaretto (Live) – SNL