„Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję!”

 

„Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać

zjawisku mowy nienawiści w Polsce”

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich organizują debatę, podczas której pochylą się nad problemem mowy nienawiści w Polsce.

Debata odbędzie się 29 marca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN o godz. 12.00.

Celem debaty ma być znalezienie i omówienie konkretnych rozwiązań zmierzających do ograniczenia zjawiska mowy nienawiści. Debata nie powinna koncentrować się na wymianie osobistych doświadczeń zetknięcia się hejtem ani na analizowaniu zjawiska. Fundamentem spotkania ma być rozmowa o zmianach w prawie, zmianach dotyczących funkcjonowania mediów, akcjach edukacyjnych i innych sposobach na walkę z mową nienawiści.

Debatę otworzą Jerzy Owsiak – prezes zarządu WOŚP oraz dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

HEJT MI NIE GRA!

 

Wśród zaproszonych panelistów są:

  • Anna Błaszczak-Banasiak – adwokatka, dyrektorka Zespołu do spraw Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
  • Joanna Grabarczyk – działaczka społeczna, reprezentując Stowarzyszenie Projekt Polska, koordynatorka Projektu „Hejt Stop”, zajmująca się przeciwdziałaniem mowie nienawiści w Internecie
  • Rafał Pankowski – socjolog kultury, politolog, profesor Collegium Civitas. Koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej, zastępca redaktora naczelnego magazynu NIGDY WIĘCEJ. Członek zarządu organizacji Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (z siedzibą w Londynie), koordynator programu edukacyjnego UEFA Euro 2012 RESPECT Diversity.