Ira utworem „Zimowa” zapowiada nadchodzącą nową płytę

 

Kilka dni temu poznaliśmy kolejny utwór, którym zespół Ira zapowiada nadchodzącą nową płytę. Zapraszamy do poznania kawałka „Zimowa”.

 

Utwór „Zimowa” to kolejna, najnowsza propozycja od zespołu IRA. Grupa, która od 33 lat świetnie sobie radzi na polskiej scenie muzycznej, zapowiada tym samym nowe wydawnictwo! Udowadnia również, że mocne, gitarowe granie bez zmian płynie w ich żyłach. Wcześniej poznaliśmy już utworyChciałbym„, „Za późno już orazW górę patrz„.

Kawałek „Zimowa” jest zapowiedzią dwunastej studyjnej płyty zespołu, która swoją premierę będzie mieć wiosną 2021 roku. Na albumie nie zabraknie pięknych ballad oraz ciężkich, gitarowych riffów. Jak mogliśmy usłyszeć w jednym z programów telewizyjnych:

Jesteśmy zespołem starej daty, wydajemy płyty w starym stylu, więc wyjdzie na kompakcie. Czasy są takie dziwne, że płyt się nie wydaje, tylko piosenki pojawiają się w serwisach. Ludzie słuchają ich wszędzie i w każdych okolicznościach.

Tekst do piosenki „Zimowa” napisał wokalista Artur Gadowski. Muzykę z kolei stworzyli Piotr Konca, Sebastian Piekarek oraz Marcin Limek. Do utworu powstał teledysk, który wyreżyserował Gadowski. Jak zdradza:

Wyreżyserowałem teledysk, zmontowałem. Amatorsko bawiłem się w filmowanie przez ostatnie trzydzieści cztery lata. Przyszedł czas, że trzeba było poważniej się tym zająć. Muszę się jeszcze dużo nauczyć.

IRA – Zimowa