Imprezy masowe w Polsce odwołane z powodu koronawirusa.

 

W Polsce stopniowo rośnie ilość osób zarażonych koronawirusem. W związku z tym odwołane zostały wszelkie imprezy masowe w naszym kraju.

 

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa resortu nauki Jarosława Gowina oraz ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. Konferencja dotyczyła rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Podjęto decyzję związaną z odwołaniem wszelkich imprez masowych w naszym kraju na najbliższy czas. Mowa tutaj zarówno o koncertach jak i wydarzeniach sportowych.

Jak uzasadniał premier Morawiecki:

W poczuciu odpowiedzialności, obserwując wszystko wokół, czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczenia jego skutków.

Jak dodaje ponadto minister zdrowia Szumowski:

WHO zaleca środki radykalne. Jesteśmy w sytuacji, trudno powiedzieć dobrej, ale o tyle lepszej niż inne kraje, że w Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem, w związku z czym, jeśli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne i dotyczące nas wszystkich, mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się tego wirusa. Wiemy, że dla osób starszych i chorych może być groźny, dlatego zróbmy wszystko, by ich przed tym ochronić.

Na chwilę obecną jest potwierdzonych 20 przypadków. Sytuacja epidemiologiczna 10.03 (informacje od Ministerstwa Zdrowia):

osoby zarażone koronawirusem: 20

osoby hospitalizowane: 467

osoby w kwarantannie domowej: 1014

liczba osób objętych nadzorem sanepidu: 7110