HEY reaktywuje się na jedyny koncert w roku!

 

Zespół HEY, który kilka lat temu zaskoczył wszystkich zawieszeniem swojej działalności, w tym roku wraca na scenę by zagrać jeden koncert. Poznajcie szczegóły.

 

Grupy Hey szczególnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Na Polskim rynku muzycznym działali od 1992 roku. Inicjatorem powstania był gitarzysta Piotr Banach. Początki istnienia były również czasem największej popularności zespołu. Debiutancki album Fire (premiera: 1993r.) rozszedł się w ponad 200-stu tysięcznym nakładzie. I to właśnie z tej płyty pochodzą kultowe wręcz utwory „Zazdrość”, „Teksański”, „Dreams” czy „Moja i twoja nadzieja”. Hey łącznie ma na koncie dwanaście płyt studyjnych. Nie wszystkie były utrzymane w typowo rockowym/grunge’owym klimacie, w którym grupa dała się poznać na początku działalności.

„Czas sprawdzić i zobaczyć, kim jesteśmy kiedy nie jesteśmy z Heya, kim jesteśmy jako ludzie” – tymi słowami w październiku 2017 roku Katarzyna Nosowska potwierdziła doniesienia o zawieszeniu zespołu. Wokalistka jednocześnie zapewniała, że prawdopodobnie nie będzie to definitywny koniec, a zespół ma szansę powrócić wspólnie na scenę za jakiś czas.

HEY – reaktywacja grupy na jedyny koncert w roku

Widać, że zapewnienia były prawdziwe, ponieważ Hey w tym roku reaktywuje się na swój jedyny koncert. Zespół zagra dokładnie 17 lipca w ramach festiwalu w Jarocinie. Wydarzenie odbywa się 16 – 18 lipca, a jego szczegóły można śledzić na oficjalnym wydarzeniu (tutaj).

Tak grupa HEY zaprasza na swój koncert:

My tu gadu, gadu, a Hey zagra po 3,5 rocznej drzemce, jedyny w tym roku koncert. Zapraszamy Was z całego serca do Jarocina! Spotkajmy się! Hey nie wie co się działo na świecie przez ten czas – nie mówcie nam o tym, nie jesteśmy ciekawi… Chcemy, żeby przez kilkadziesiąt minut było jak dawniej – razem!