HEIMA WYKRZYCZY CI „WSZYSTKIE NAJGORSZE SŁOWA” NOWY SINGIEL JUŻ W SIECI!

Dwa tygodnie temu odbył się niezwykle ważny dzień dla Heimy. Singiel „Wszystkie najgorsze słowa” ujrzał światło dzienne. Utwór możemy usłyszeć na wszelkich platformach streamingowych. 

„Wszystkie najgorsze słowa” to pierwszy utwór zespołu Heima, wydany po zeszłorocznym, bardzo udanym debiucie fonograficznym. Czy możemy więc ten utwór nazwać pierwszym singlem zapowiadającym kolejne wydawnictwo zespołu? Prawdopodobnie tak! „Wszystkie najgorsze słowa” to zupełnie nowa odsłona Heimy, inny ładunek energii. Te alternatywno-postpunkowe brzmienia przeszyją cię od stóp do głów i nie będą chciały wyjść z głowy. Wszystko to jak zwykle opatrzone autorskim tekstem, z którym (niestety) wielu z Was będzie mogło się utożsamić. Dlaczego? Posłuchajcie sami. Utworowi towarzyszy przepiękny teledysk stworzony przez grupę filmową TOSIESAMOROBI.

 

„Chyba szczerze mogę powiedzieć, że nigdy aż tak bardzo nie wyczekiwałam na premierę żadnego utworu, jak na „Wszystkie najgorsze słowa”. Przy wszystkich poprzednich premierach odliczałam każdą sekundę do momentu ukazania się singla. Teraz poszło to już w odliczanie milisekund. Graliśmy ten utwór kilka razy na naszych koncertach przed jego premierą, aby sprawdzić jego odbiór wśród publiczności. I jak to się kończyło? Można się domyślać, że dobrze skoro wystawiliśmy go do bycia pierwszym singlem zapowiadającym drugą płytę. Dobrze to jednak za małe słowo. Nigdy nie dostaliśmy aż takich oklasków i innych okazów uznania jak po zagraniu „Wszystkich najgorszych słów”. Za każdym razem dawało to ogromnego kopa do działania i potwierdzało sens tego, co robimy. Teraz utworu można słuchać już wszędzie. Jestem z niego naprawdę dumna. Tekst do tego utworu wypłynął ze mnie w całości pewnego, gorszego dnia. Muzycznie jest to totalnie moja bajka. Słychać w nim nasze typowe, melancholijne brzmienia, ale tym razem z post-punkowym kopem. Do utworu powstał świetny teledysk, nad którym bardzo długo pracowaliśmy z ekipą To się samo robi. Koniecznie go zobaczcie, bo naprawdę warto!”- tak o najnowszym singlu mówi Olga Stolarek – wokalistka i autorka tekstu

 

Heima to łódzko-pabianicki zespół działający od 2017 roku. Głęboki wokal Olgi Stolarek i intrygująca warstwa muzyczna to znaki rozpoznawcze tego składu. Na początku roku 2022 wraz z wydawnictwem Agora Muzyka wydali debiutancką płytę pod tytułem „W domu”. Na tym świetnie przyjętym albumie zaprezentowali alternatywne, melancholijne kompozycje opatrzone autorskimi, polskimi tekstami o otaczającej nas rzeczywistości. Obecnie pracują nad drugim albumem, na którym chcą połączyć towarzyszącą im od początku melancholie i spokojne brzmienia z post punkowymi, a także rockowymi elementami. Zapowiedzią tego, co nadchodzi jest singiel „Wszystkie najgorsze słowa”. Zespół występował między innymi na Męskim Graniu, Stay Wild czy Soundedit Festival. Supportowali największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Kwiat Jabłoni, Artura Rojka, happysad czy Lady Pank. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych. W plebiscycie „Sanki 2022” Gazety Wyborczej, w którym wyłoniono najciekawsze, nowe twarze polskiej sceny muzycznej zajęli 2 miejsce.