Hard Rider – przywracanie ducha muzyki lat 80tych

facebook | youtube | soundcloud

 

Hard Rider – wałbrzyska formacja grająca muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu.

 

Początki zespołu sięgają 2015 roku. Inicjatywa wyszła od Pawła Wolskiego i Krzysztofa Łungowskiego. Celem przewodnim było przywrócenie ducha muzyki lat 80tych. Pierwsze miesiące nie były najłatwiejsze. Przez półtora roku szukano pozostałych muzyków do zespołu oraz skupiano się na tworzeniu własnego materiału.

Po wielu licznych zmianach w składzie uplasował się on następująco: Michał Kopecki (wokal), Mateusz Skłodowski (gitara), Krzysztof Łungowski (gitara), Paweł Wolski (bas), Krzysztof Piórkowski (perkusja).

 

 

2 lata później, pod koniec 2017 roku zespół rozpoczął koncertowanie po województwie dolnośląskim, a luty 2018 to sukces w postaci zwycięstwa na Gostyńskich Rockowaniach 2018 wspólnie z zespołem Stalker, w których jednym z głównych jurorów był Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo.

Mamy rok 2019. Światło dzienne ujrzała pierwsza Epka grupy. Okładkę możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Znajdziemy na niej pięć autorskich kompozycji. Wszystkie pisane w języki polskim. Do nabycia na koncertach zespołu oraz przez kontakt na facebookowym fanpejdżu grupy.